Witaj! Logowanie Rejestracja

kliknij
Praca inżynierska - czy może być tylko teoretyczna?
#1
Wiem że praca inżynierska w większości przypadków to konkretny model, program, doświadczenie, konstrukcja itd. Ale teraz nasuwa mi się pytanie, czy praca inżynierska może być stricte teoretyczna bez żadnych badań, doświadczeń, obserwacji i tworzenia budynków, konstrukcji?
 
Reply
#2
Tak. Moj znajomy mial prace o zabezpieczeniach w sieci wifi. Wiec jest to mozliwe, ale taka praca inz. to nie praca wedlug mnie.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#3
Cubaza, nie każdy ma smykałkę np. do programowania i tworzenia systemów czy konstruowania czegoś. Przecież wiesz, jak teraz wyglądają studia Język Jest wiele tematów czysto teoretycznych, głównie z zakresu sieci komputerowych jeżeli jest już mowa o informatyce.
Jednakże również uważam, że praca inżynierska teoretyczna to pójście na łatwiznę. Jeśli jednak masz coś zaprojektować, np. projekt sieci teleinformatycznej w przedsiębiorstwach takich i takich to już wcale tak łatwo nie jest.

Najczęściej jednak propozycje tematów prac dyplomowych to coś w rodzaju odwalania brudnej roboty przez studentów, gdyż prawa do "efektu końcowego" pracy dyplomowej i tak przysługują uczelni.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile rozdziałów powinna mieć praca inżynierska?
Cześć Pytanie nie pytanie - ile rozdziałów powinna zawierać w sobie cała praca inżynierska? Dajmy, że mam tam te 50 stron A4 i jak to teraz podzielić na rozdziały? Czy jeśli przeznaczę przykładowo średnio 7 stron A4 na 1 rozdział to będzie OK? Są ustalone jakieś widełki w tej kwestii?
dawid7751 2 7,914 31-12-2013, 15:02
Ostatni post: adminBrowsing: 1 gości