• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

praca opiekunka osób starszych
Przepisanie ocen z innej uczelni
#1
Witam

Czy jest możliwe bez problemu przepisanie ocen z innej uczelni na II roku informatyki? chodzi o to, że studiuję na PK infę, a właściwie planuje zakończyc studia w Krakowie po 1 roku (zaliczyć II semestr) ze względów finansowych... zwyczanie brak mi pieniędzy na utrzymanie i musze powrócić do rodzinnego miasta na uczelnię.

sęk w tym że ja na pk miałem/mam przedmioty które na pwsz są dopiero na drugim roku (elektronika i elektrotechnika, programowanie obiektowe, fizyka, JiTP czy angielski) i czy wykładowcy bez problemu ocenky przepiszą z tych przedmiotów? Czyli, że nie trzeba będzie ich zaliczać.

Proszę o odpowiedź bo to dla mnie ważne.
 
Reply
#2
Wątpię. To zależy od widzi mi się wykładowcy, ale nie nastawiaj się na to, że Ci te oceny przepiszą. Czasem nie chcą przepisać ocen z tej samej uczelni. Więc tym bardziej z innej niestety.
 
Reply
#3
Ja rozumiem gdyby sprawa wyglądała odwrotnie i nie chcieli [przepisać tzn. że przepisać ocenki z pwsz na politechnice.
Czyżby tutaj takie twory były ktore się uważają za nie wiadomo kogo żeby ocen nie przepisali? na PK kumplom bez problemu przepisują ocenki z innych politechnik więc nie rozumiem dla czego miałbym uczyć się tego samego raz jeszcze
 
Reply
#4
rudy napisał(a):Ja rozumiem gdyby sprawa wyglądała odwrotnie i nie chcieli [przepisać tzn. że przepisać ocenki z pwsz na politechnice.
A co ma tak właściwie o jaką uczelnię chodzi. Tutaj nie chodzi o to z jakiej jesteś uczelni. Przepisanie ocen zależy od widzi mi się wykładowcy, a większość jest z AGH. I przestańcie już tak ubóstwiać PK, bo to taka sama uczelnia jak każda inna...
rudy napisał(a):więc nie rozumiem dla czego miałbym uczyć się tego samego raz jeszcze
Bo to inna uczelnia i tak jak napisałeś w innym temacie... Masz całkowicie inne programy nauczania.
 
Reply
#5
Ale przedmioty są te same! nie ubóstwiam żadnej uczelni tylko porównałem przedmioty; Gdybym mógł to bym nie rezygnował ze studiów w Krakowie - proste i logiczne.
 
Reply
#6
Ale ja to rozumiem, że gdybyś nie musiał to byś nie rezygnował z uczelni w Krakowie. Ja to bardzo dobrze rozumiem. Jednak skoro już to musisz zrobić to bądź przygotowany na to, że będziesz musiał uczyć się drugi raz tych samych rzeczy. Widzi mi się profesora a nie przepisy uczelni i profesora naprawdę nie obchodzi czy jesteś z PK czy ze szkoły w wygwizdowie...
Jedyne czego mogę Ci życzyć to tego żeby udało Ci się przepisać te oceny. Z tego co mi wiadomo to elektronika jest z dr. Koprowskim, ale nie wiem czy on dalej uczy. Jeśli tak to może jak się dogadasz to uda Ci się przepisać te oceny. Jednak gorzej będzie z zaliczeniem wykładów bo one są z prof. Kucewiczem(przynajmniej za moich czasów tak było), a on to do niczego nie jest skory ;/
 
Reply
#7
Czyli tutaj jest tak że wykłady i ćwiczenia zalicza się osobno?
 
Reply
#8
(01-04-2012, 13:20 )rudy napisał(a): Czyli tutaj jest tak że wykłady i ćwiczenia zalicza się osobno?
Na niektórych przedmiotach tak. Piszesz test z wykładów a ćwiczenia zaliczasz np. pisząc program w przypadku programowania.
 
Reply
  
Browsing: 1 gości