Witaj! Logowanie Rejestracja

Różnica pomiędzy stażem a praktyką
#1
Czy ktoś z Was mógłby mi wyjaśnić, jaka jest różnica pomiędzy stażem a praktyką? Na czym dokładniej ona polega? Co jest lepsze, lepiej odbyć staż czy praktykę? Która opcja jest bardziej opłacalna z punktu widzenia studenta?
 
Reply
#2
Staż jest płatny, a praktyka bezpłatna to chyba najważniejsza różnica pomiędzy nimi.

Praktyki zawodowe zazwyczaj są odbywane przez studenta lub studentkę uczelni lub ucznia(uczennicy) uczącej się w szkole ukierunkowanej na uzyskanie dyplomu w danej specjalności zawodowej (np. technikum).

Staż zawodowy odbywa się zazwyczaj po uzyskaniu dyplomu, ale nie jest to konieczne. Przykładowo: nauczyciel stażysta, czyli nauczyciel początkujący na starcie, po skończeniu szkoły wyższej. Naukowiec również odbywa staże naukowe, zazwyczaj zagranicą podczas dłuższego pobytu w danej placówce naukowej, gdzie poszerza swoją wiedzę z wybranej dziedziny, w której prowadzi badania.

W praktyce często te terminy są używane zamiennie. Do praktyki dodaje się często: "płatna praktyka" albo do stażu: "staż jest bezpłatny".
 
Reply
#3
Praktyka i staż często są używane wymiennie i właściwie zarówno praktyka jak i staż może być płatna i bezpłatna, lecz praktyka zawodowa nie może trwać dłużej niż 3 miesiące. Często więc spotyka się staże trwające nawet i 6 miesięcy.

Tutaj druga różnica, że staż może (ale nie musi) trwać dłużej niż 3 miesiące - dlatego nazywa się go stażem.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
  
Browsing: 1 gości