Voyager, trasa: Tarnów - Kraków - opinie
Cześć
Sporo znajomych podróżuje na trasie Tarnów - Kraków oraz Kraków - Tarnów właśnie tym Voyagerem. Ktoś z Was też nim jeździ? Chciałbym poznać opinie czy faktycznie jest lepiej niż w PKP? Czy jest wygodniej i szybciej? Chodzi mi o kursy poranne i popołudniowe/wieczorne. Czy jest tam klimatyzacja w tych autobusach?
Jestem Adam - dobrze strony WWW zakładam!

Znacznie lepiej niz w PKP, nie ma takich opóźnień. Dla mnie znaczniej wygodniej. Potok na tej trasie dużo mniejszy w przypadku Voyagera, dlatego nie jest tak ciasno, komfort jazdy na pewno na plus. Polecam.

Komfort jazdy jest znacznie lepszy niż w pociągach. W ich autobusach jest klimatyzacja co jest niewątpliwym atutem w porównaniu do PKP. Drugim atutem jest czas podróży, aczkolwiek można mieć i tutaj pewne wątpliwości. Miałem okazje podróżować w godzinach 14-17 czyli w czasie największego szczytu komunikacyjnego w miastach. Wyjazd z Krakowa o 14.00, wjazd na autostradę po ponad 30 minutach jazdy przez miasto. Podróż autostradą około 45 minut. Kolejne 30 minut stanie w korku w Tarnowie zanim dojedzie się do dworca PKS. Łącznie czas trwania podróży wynosił więc prawie 2h. Oczywiście było wygodnie (kto miał miejsce siedzące) oraz przynajmniej pracowała klimatyzacja (czego trudno oczekiwać w PKP).

Minusem jest fakt, że nie działało WI-FI...

Uczeń / student Kr (9PLN), dotyczy to wszystkich studentów i uczniów czy tych uczących się w Krakowie ?

Wszystkich studentów. Przynajmniej moja znajoma zapłaciła ostatnio 9zł a studiuje w Tarnowie Oczko

Ok, dzięki za odpowiedź Uśmiech

Kupując bilet przez internet płacisz 10% prowizji, a więc 90 groszy. Prowizje nie są pobierane na dworcach - w punktach sprzedaży biletów. W przypadku zakupu internetowego ciekawą opcją jest bilet na SMS - pokazujesz kierowcy na wyświetlaczu telefonu SMS w którym jest treść biletu. Nie wiem czy PKP już to wprowadziło, bo dawno z nimi nie jeździłem Język

Czyli generalnie wygląda to bardzo atrakcyjnie w porównaniu do podróży PKP Uśmiech A to wifi to nikomu nie działało czy tylko w tym autobusie? Szybkie jest ono chociaż? Da się filmy online oglądac na tablecie?
Jestem Adam - dobrze strony WWW zakładam!

Wifi działa w zależności od danego autobusu. Jadąc do Krakowa wifi działało bez żadnego problemu a wracając do Tarnowa już innym autobusem wifi nie działało. Da się filmy oglądać.

Pojawiła się konkurencja dla Voyagera na trasie Tarnów-Kraków i z powrotem. Cena dla studentów - 7 PLN. Firma to "PKM Olkusz".

Gdzie można rozkład zobaczyć, głownie mi chodzi o wyjazdy z KRK.

Rozumiem, że wpisanie "PKM Olkusz" w wyszukiwarkę jest zbyt ciężkim zadaniem dla Ciebie. Jednak rejestracja i napisanie zdania na forum już takie trudne nie było.

(21-09-2013, 11:48 )ulTraS napisał(a): Gdzie można rozkład zobaczyć, głownie mi chodzi o wyjazdy z KRK.

Albo strona Voyagera gdyż nie wiadomo o jaką firmę mu chodziło Język

Voyager na trasie Tarnów-Kraków posiada komfortowe, duże i klimatyzowane autokary oraz dodatkowo Wi-fi a ten nowy "PKM Olkusz" małe busiki takie jak jeżdżą spod Szkotnika do Brzeska czy Wojnicza Uśmiech

Soft_Easy napisał(a):a ten nowy "PKM Olkusz" małe busiki takie jak jeżdżą spod Szkotnika do Brzeska czy Wojnicza
Jeżeli wzrośnie zainteresowanie i liczba klientów, na pewno podstawi standardowe autobusy pokroju Voyagera.

Słyszałem wiele negatywnych opinii od znajomych, że Voyager się bardzo zepsuł, jakość ich usług gwałtownie spadła... czy to prawda? Podobno autobusy im się bardzo spóźniają, często się psują a także bardzo często nie ma miejsc i zamiast podstawić 2 autobusy jest tylko jeden i ludzie się nie mieszczą.
Jestem Adam - dobrze strony WWW zakładam!

Jeżdżę codziennie do Krakowa. Na trasie mijam dwa Voyagery w stronę Krakowa i jak wracam to mijam najczęściej jednego w stronę Tarnowa.
I nigdy nie widziałem żeby był przeładowany. Autobusy są ciągle te same więc się nie psują chyba. Moi koledzy co w miarę często nimi jeżdżą nie narzekają na jakość usług. Ale to ich subiektywne odczucie Oczko
A argument, że jest dużo ludzi i mają im podstawiać dwa autobusy to śmieszny argument. Raz się zdarzy, że ludzi jest w pieron to nikt nie będzie trzymał w Tarnowie autobusu zapasowego ot tak bo się może ludzie nie zmieszczą. Na pewno nie za cenę 16złotych za bilet.

Ale powinni podstawić rano po 3 autobusy na kurs a np. o 13 gdzie do Krakowa jeździ prawie pusty autobus zmniejszyć częstotliwość kursów.

Stomatolog Tarnów OFTALDENT
Ktośz was korzystał już z usług przychodni specjalistycznej zębów?
kasia033 1 3,554 28-09-2016, 13:45
Ostatni post: miniek15m