• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


W jakiej osobie pisać pracę licencjacką?
#1
W jakiej osobie powinno się pisać pracę licencjacką? Czy w pierwszej osobie: napisałam, sprawdziłam, przeanalizowałam, czy może trzeciej: napisała, sprawdziła, a może bezosobowo? - napisano, sprawdzono itd.
Jak jest najbardziej prawidłowo?
 
Reply
#2
Osobiście uważam za najbardziej logiczne pisanie pracy licenjcackiej w pierwszej osobie, ponieważ wyrażasz tutaj swoje opinie, swoje argumenty i zdanie na dany temat. Najpierw oczywiście wykorzystujesz teorię, ale potem musisz ją poprzeć odpowiednimi argumentami i nie wyobrażam sobie pisaniem tutaj w trzeciej osobie. Najlepiej jest pisać w pierwszej osobie. Poza tym robisz w pracy licencjackiej "małe eksperymenty", więc to również polega na pisaniu w pierwszej osobie.
 
Reply
#3
Basiu, dziękuję. Pomogłaś mi sporo Uśmiech Trochę za późno się za to zabrałam Smutny
 
Reply
#4
Praca licencjacka jest pisana przez Ciebie więc musisz w niej opisać co robiłaś Uśmiech Pracę licencjacką piszemy tylko w pierwszej osobie. Napisałem, zrobiłem, zbadałem, przepytałem itd.
 
Reply
#5
Nieprawda! Nie zgodzę się, ze stwierdzeniami, jakoby pracę należy pisać w pierwszej osobie. Z tego co powszechnie jest w wytycznych do pisania prac dyplomowych, pisze się je zawsze bezosobowo. Czyli zamiast: "wykonałem badanie" należy napisać: "wykonano badanie". Lepiej już na początku stosować się do tych założeć i wytycznych, gdyż zaoszczędzi nam to potem sporo poprawiania.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  praca magisterska i licencjacka
Oferujemy kompleksową pomoc przy napisaniu pracy licencjackiej i magisterskiej. Przeprowadzamy badania naukowe i dokonujemy ich analizy. Płatność w ratach. Przystępne ceny.
pomocstudentom1 0 981 06-08-2016, 0:32
Ostatni post: pomocstudentom1Browsing: 1 gości