Wampiriada 2012 - usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach
Jestem studentem na studiach stacjonarnych (na drugim roku) i znalazłem informację o wampiriadzie, która odbędzie się 6 marca 2012r. tj. wtorek. Odnośnie tej akcji mam pytanie, jeśli pójdę oddać krew to czy jestem zwolniony z zajęć?

Krew można oddać od 8.00 do 12.00 więc w tym czasie każdy student znajdzie jakąś godzinkę przerwy Uśmiech

Chyba nie masz zajęć non-stop od rana do wieczora? Myślę, że dają jakiś wpis do książeczki honorowego dawcy krwi, że oddałeś krew. A gdy wykładowcy pokażesz papierek, że oddałeś krew - bez problemu usprawiedliwi Ci nieobecność.

Każde oddanie krwi uprawnia Cię do tego, że masz dzień wolny i musi on być respektowany. Kiedy rejestrujesz się do oddania pytają czy jest Ci potrzebne zwolnienie lekarskie z tego dnia.
Mi się nie zdarzyło na uczelni żeby nie było przestrzegane jak je pokazałem wykładowcy. Fakt faktem nie chciałem mieć wolnego za bardzo i chodziłem do krwiodawstwa tak żeby nie stracić zajęć Oczko Ale zdarzało się czasem Uśmiech

Uwaga! Zmiana terminu na 1 marca!

Najbliższa edycja akcji oddawania krwi - Wampiriada odbędzie się w czwartek 1 marca, od godz. 8.00 do 12.00, w budynku C Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Mickiewicza 8.

Wszyscy chętni do oddania krwi powinni zgłosić się w godzinach od 8.00 do 12.00 do sali C312 (budynek C - Centrum Nowoczesnych Technologii) pamiętając o spełnieniu następujących warunków:

- niezbędne jest posiadanie dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość: np. dowód osobisty, legitymację studencką, prawo jazdy, paszport (skończone 18 lat),
- dawca wielokrotny winien również mieć przy sobie legitymację HDK PCK,
- każdy, kto zgłasza się do oddania krwi winien być po spożyciu niskokalorycznego posiłku i w ogóle dobrym samopoczuciu,
- kandydat na dawcę powinien być zdrowy i w ciągu 4 dni przed oddaniem krwi nie spożywać alkoholu.

Czasowo dyskwalifikuje do oddania krwi: kontakt z zakaźnie chorym lub przebyta ostra choroba zakaźna, szczepienia ochronne, ciąża, okres karmienia piersią, miesiączka, zażywane leki.

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla dawcy z uwagi na stosowane w trakcie pobierania krwi wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku.

Do udziału w akcji, organizatorzy zapraszają studentów i pracowników PWSZ oraz wszystkich chętnych.

Klub przypomina, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej zostały przywrócone uprawnienie do bezpłatnych przejazdów autobusami tarnowskiej komunikacji miejskiej dla osób, które oddadzą krew w punkcie krwiodawstwa.

Zbliża się wiosenna edycja tarnowskiej wampiriady.

Cytat:Uczelniany Klub Honorowych Dawców Krwi organizuje kolejną „Wampiriadę”! Już 19 kwietnia (czwartek) wszyscy chętni będą mogli oddać krew dla potrzebujących.

W tym celu należy zgłosić się w godzinach od 8.00 do 12.00 do sali C312 (budynek C - Centrum Nowoczesnych Technologii)

W jednym temacie wystarczy...

Czy na zajęciach z pływania trzeba umieć pływać?
Witam. Na zajęcia wf wybrałem sobie pływanie. Problem w tym, że nie umiem pływać (O.o) ale pani która zapisywała mnie powiedziała, że nie trzeba umieć więc pomyślałem sobie, że jeśli nie nauczę się teraz to nigdy. Jak to jest naprawdę? Czy pierwsze zajęcia uczą "jak machać rączkami żeby się nie utopić" czy od razu trzeba przepłynąć 3 długości basenu?
Damian123 4 3,241 13-09-2014, 16:37
Ostatni post: admin