• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Wypadek w pracy i odszkodowanie
#1
Na jakie odszkodowanie mogę liczyć gdy dojdzie do wypadku w pracy. Czy wypadek przed pracą i po pracy można również zaliczyć jako wypadek w pracy? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach sie to dzieje?
Będę wdzięczny za wyjaśnienie.
 
Reply
#2
Zwykle jest tak, że każdy kto pracuje na etacie musi być również ubezpieczony. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.
W związku z tym, za ewentualne uszczerbki na zdrowiu odpowiedzialność ponosi ubezpieczyciel. To on finansuje odszkodowanie.

Czasami jednak jest ono zaniżone czy niedoszacowane. Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że dotyczy to zarówno pracujących w Polsce jak i za granicą. Tutaj https://campter.pl/wypadek-przy-pracy-w-norwegii/ opis kwestii odszkodowania za wypadek w pracy w Norwegii która jest popularnym kierunkiem emigracji.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak wygląda pierwszy dzień w nowej pracy?
Jako Wy doświadczeni pracownicy już pracujący, może napiszecie jak wygląda przeciętny pierwszy dzień w pracy? Jak wyglądał Wasz pierwszy dzień w pracy zawodowej? Stresowaliście się, denerwowaliście? Napiszcie coś więcej jak taki dzień wygląda w praktyce.
bartek.koz 3 2,327 27-01-2016, 21:37
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości