Odpowiedz 

Wzornictwo czy grafika?

30-03-2013, 0:08
Post: #1
Wzornictwo czy grafika?
Jak sądzicie, który kierunek jest lepszy i bardziej nastawiony na projektowanie, rysowanie, malowanie? Grafika, czy wzornictwo? Co Waszym zdaniem lepiej wybrać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 0:03
Post: #2
Wzornictwo czy grafika?
Co lepiej wybrać? Moim zdaniem najlepiej będzie wybrać to, co Cię interesuje. Nie ma sensu studiować coś na siłę czy dlatego, że jest to kierunek opłacalny czy po skończeniu tego kierunku znajdziesz pracę. Moim zdaniem musisz poczytać opinie o np. wzornictwie czy grafice, popytać osoby, które tam studiują, co o tym sądzą. U nas na forum nie mamy chyba żadnych studentek (ów) tychże kierunków, ale jeśli by się pojawili, byłoby dobrze ich spytać, jak to wygląda w praktyce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-05-2013, 22:04
Post: #3
Wzornictwo czy grafika?
Moim zdaniem nic. Oba te kierunki zarówno wzornictwo jak i grafika to kierunki produkujące i powiększające grono bezrobotnych. Ja nie potrafie zrozumieć intencji uczelni która tworzy kierunek wiedząc że absolwent "sztuki" przecież pracy nie znajdzie... wymagania aby się dostać na to wzornictwo też wzięte z kosmosu jakby to była super renomowana uczelnia ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 15:56
Post: #4
Wzornictwo czy grafika?
Z tego co kiedyś słyszałem, uczelnia tworząc te dwa nowe kierunki kierowała się "głosem rynku" oraz tym, że nie ma takich kierunkach w okolicy a sa na nie chętni. W rekrutacji nie obsadzili chyba wszystkich miejsc nawet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-06-2013, 22:46
Post: #5
Wzornictwo czy grafika?
Powiem szczerze, że ciekawe podejście do tematu, że kierunki artystyczne to nieprzyszłościowe kierunki. Ja się z tym nie zgodzę.
Po pierwsze teraz po każdych studiach jest ciężko znaleźć pracę także osobiście uważam, że lepiej studiować to co się lubi i mieć z tego satysfakcję niż męczyć się przez 5 lat po to aby tylko uzyskać papierek i pracować jak maszyna aby mieć pieniądze.
Jeśli chodzi o pytanie odnośnie co studiować grafikę czy wzornictwo to zależy co bardziej preferujesz, ja studiuję grafikę i jestem bardzo zadowolona, są ciekawe tematy zadań, a przede wszystkim studia na tym kierunku pomagają mi w dalszym rozwoju własnej osoby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kierunki studiów po liceum plastycznym?
Od siebie mogę dodać, że dużą popularnością po liceum plastycznym cieszą się kierunki związane z Architekturą i projektowaniem. Dobrym kierunkiem jest architektura, architektura wnętrz, artystyczna grafika komputerowa, filmoznawstwo, malarstwo, wiedza o teatrze, instrumentalistyka i inne kierunki artystyczne. [quote="spamer24"]Tego typu kierunków jest masa, jednak nie zawsze gwarantują one pracę po ich skończeniu. [/quote] Ja bym powiedział, że po tego typu kierunkach w ogóle nie ma pracy... a jeżeli jest, to jest o nią bardzo ciężko.
o1o2 5 8,710 05-06-2014 8:07
Ostatni post: maciejo
  Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Sztuki
Dnia [b]30 września 2013 roku[/b] (poniedziałek) o godzinie [b]12.00[/b] odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego w Instytucie Sztuki PWSZ w Tarnowie. Miejsce: Budynek Dydaktyczno-Biblioteczny, [b]sala B028[/b].
admin 0 1,334 19-09-2013 14:46
Ostatni post: admin
  Instytut sztuki jak sie dostać
Czy studiowanie jest trudne ciężko stwierdzić gdyż nie studiowałem ani nikt ze znajomych na tym kierunku. Aby dostać się na grafikę musisz zarówno zdawać maturę jak i wziąć udział w rekrutacji polegającej na rozmowie kwalifikacyjnej, pewnym egzaminie wstępnym oraz przeglądzie portfolio.
ajablek 1 1,611 26-06-2013 20:33
Ostatni post: admin
  Instytut sztuki - skąd będą nauczyciele?
Głównie ZSP w Tarnowie.
grzybu 4 2,682 25-05-2013 21:59
Ostatni post: SzyszkaUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów