Witaj! Logowanie Rejestracja

Ile wynosi wynagrodzenie za staż z urzędu pracy w 2013 i 2014 roku?
#18
Witam!
Prześledziłem powyższy wątek i jako osoba odbywająca staż z urzędu pracy, co prawda zupełnie w innym mieście, znalazłem się w podobnej sytuacji.
A mianowicie:
odbywam staż finansowany z EFS (UE) - stypendium stażowe 988,40 PLN miesięcznie
na decyzji nie jest napisane czy jest to kwota brutto czy netto

Staż rozpocząłem 19. 02. 2014 r. czyli 8 dni roboczych lutego (10 dni kalendarzowych)

za luty otrzymałem 329,50 PLN (luty miał 20 dni roboczych)
Podobnie jak inni Użytkownicy niniejszego forum nie mogłem w żaden sposób dojść do właściwego systemu matematycznego, który rozwiązałby to zadanie z gwiazdką.

Wytłumaczono mi w Urzędzie, co następuje:
Wysokość wypłaty za dany miesiąc oblicza system wg następującego schematu, każdy miesiąc traktuje się jak okres 30 dniowy (dla uproszczenia) - dla mnie to jest bez sensu, ponieważ Stażysta nie może uczestniczyć w stażu w soboty, niedziele i dni świąteczne, ustawowo wolne od pracy i z logicznego punktu widzenia należałoby to 988,40 PLN podzielić przez dni robocze w danym miesiącu i wypłacić za tyle dni ile się przestażowało...
i w związku z powyższym system Urzędu Pracy wyliczył, że w lutym byłem 10 dni na stażu, czyli 988,40 / 30 = 32,9466666 x 10 (dni stażu) = 329,50 PLN - czyli tyle ile mi wypłacili.

Nadmienię, że to 988,40 PLN jako środki z UE jest zwolnione z PODATKU DOCHODOWEGO, SKŁADKI NA UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE I wszelkich innych podatków.

Wg mnie ten system rozliczenia jest nielogiczny i jak najbardziej niekorzystny dla samego Stażysty.

Proszę o opinie, może ktoś ma na to jakieś wytłumaczenie, albo bardziej zna się na płacach

Pozdrawiam!
 
Reply
  


Wiadomości w tym wątku
Staz - wynagrodzenie - przez ewel1526 - 09-03-2014, 16:09
Ile wynosi wynagrodzenie za staż z urzędu pracy w 2013 i 2014 roku? - przez armandons - 20-03-2014, 20:52

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Urlop na obronę pracy inżynierskiej?
Witam Chciałbym się dowiedzieć, czy przysługuje mi urlop na dzień w którym mam obronę pracy inżynierskiej, dyplomowej czy każdej innej? Jest jakiś przepis w prawie regulujący tą kwestię?
piotrmossa 4 11,138 27-10-2022, 13:02
Ostatni post: czerts



Browsing: 2 gości