latest_threads} (RSS 2.0)\" href=\"{$mybb->settings['bburl']}/syndication.php\" /> latest_threads} (Atom 1.0)\" href=\"{$mybb->settings['bburl']}/syndication.php?type=atom1.0\" /> {$stylesheets} {$newpmmsg}

{$welcomeblock}

{$pm_notice} {$bannedwarning} {$bbclosedwarning} {$unreadreports} {$pending_joinrequests}
".eval('ob_start(); ?>build_links(); ?>

Jaka praca po matematyce? Sens studiowania matematyki

08-04-2012, 22:27 ,
Może wiecie, jaka praca po matematyce może czekać na absolwenta tego kierunku? Bo tak się zastanawiam nad tą matematyką i nad tymi studiami i sam już nie wiem, czy się opłaca? Trochę mnie to interesuje, zająłem dobre miejsca w różnych konkursach matematycznych i rozważam dalszą drogę w tym kierunku, jednakże myślę też o przyszłości. Kim można być po matematyce? Czy w ogóle jest praca dla matematyków? Nauczycielem nie bardzo chcę być a korepetycje też są już zapchane. Co jest więc możliwe po skończeniu matematyki? Jakie mamy zawody do dyspozycji?
09-04-2012, 11:57 ,
Niekoniecznie nauczycielem. Kończąc matematykę finansową u nas (na PWSZ) możesz być np. analitykiem w banku.
10-04-2012, 21:59 ,
Ależ oczywiście, że sens jest! Nie dość, że zyskasz szacunek, bo skończyłeś/łaś matematykę, to jeszcze możesz mieć szeroki wybór pracy. Od nauczyciela przez korepetytora aż po analityka finansowego Uśmiech
18-04-2012, 21:11 ,
Matematyka to przyszłość! oprócz tego wymienionych wyżej możesz udzielać korepetycji, bo jak wiadomo, na maturze matma to pogrom Uśmiech
19-04-2012, 11:34 ,
Ostatnio znalazłem ofertę pracy w gazecie dla osoby, która zajmowałaby się obliczaniem ryzyka danej inwestycji oraz wartościami projektów w wielkiej, znanej firmie.
W wymaganiach było właśnie podane, że najchętniej widzieliby absolwenta matematyki Uśmiech

Dodam tylko, że obecnie samej matematyki nie warto studiować. Trzeba się nastawić na jakąś specjalność.
20-04-2012, 16:58 ,
Sama stricte matma stosowana jak to admin napisał, to chyba glównie na nauczyciela wtedy. Ale po tarnowskiej specjalności matematyka finansowa + jakiś podyplomowych studiach możesz mieć całką niezłą posadkę. W większym mieście bo w Tarnowie raczej nie będzie tak kolorowo jesli chodzi o pracę.
16-05-2012, 21:27 ,
Ja też zaMIERZAM STUDIOwać matematykę Uśmiech Uśmiech ja myślałam jednak o specjalności matematyka w informatyce Uśmiech
18-05-2012, 8:50 ,
Warto warto studiować matematykę. Umysł ścisły to w dzisiejszych czasach coś wartościowego Oczko
12-08-2012, 12:28 ,
admin napisał(a):Dodam tylko, że obecnie samej matematyki nie warto studiować. Trzeba się nastawić na jakąś specjalność.
PWSZ oferuje wlasnie dwie specjalności z tego co czytałam to chyba dobrze? co absolwenci sądzą o tych studiach?
12-08-2012, 12:40 ,
Dobrze. Specjalności sa teraz potrzebne. Bez specjalności cięzko znaleźć pracę 'uniwersalna'. Ja kończę PWSZ - Informatykę, jesteśmy bez specjalności jako takiej, ale ja już sam nastawiłem się jakiś czas temu na programowanie - dzięki temu przez wakacje udało mi się znaleźć pracę w Krakowie na wakacje póki co Oczko
12-11-2012, 14:45 ,
Sama matematyka to świetna dziedzina w końcu to matka wszystkich nauk. Uczysz się analitycznego i sprawnego myślenia i liczenia. Także przyda to się w ogóle w życiu codziennym. Oczko Uśmiech
03-04-2014, 15:14 ,
studiowanie matematyki dla samego studiowania da Ci możliwość "rozruszania" umysłu, sprawnego myślenia, jednak jeśli interesuje Cię praca, ale nie w charakterze nauczyciela to musisz wybrać specjalizację, ale analityk wydaje mi się mało zachęcającym kierunkiem, ponieważ jest teraz na ten i podobne kierunki boom i niedługo będzie ciężko o pracę. Dlatego też może poszukaj innego kierunku, gdzie jest dużo wykładów z matematyki. skoro na poziomie liceum tak dobrze sobie radziłeś to zawsze możesz udzielać korepetycji.
25-05-2014, 16:30 ,
Koniecznie warto studiować matematykę. Na chwilę obecną na kierunku "Matematyka" jest mnóstwo specjalności i czasy, gdzie absolwent matematyki pracował tylko jako nauczyciel matematyki dawno minęły. Popularna wśród studentów jest specjalność dotycząca finansów, jak matematyka finansowa, po skończeniu której absolwent jest przygotowany do pracy w instytucjach finansowych jako analityk. Taka posada jest pożądana w bankach, przy obliczaniu ryzyk inwestycji, czy udzielanych pożyczek. Dodam, że absolwenci zatrudnieni na analitycznych stanowiskach mogą bez większych obaw nie martwić się o zarobki, które w większych miastach zaczynają się od około kwoty 2.5000 - 3000 zł brutto. Zarobki na takim poziomie dla osoby po matematyce są moim zdaniem świetnym motywatorem do nauki i wyboru "Matematyki" jako kierunku studiów Uśmiech