• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Administracja czy ekonomia?
#1
No własnie, "Administracja" czy "Ekonomia"? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy i łatwiej znajde po nim prace? A przy tym który wymaga więcej nauki i trudniej się utrzymac?
 
Reply
#2
Moim zdaniem oba kierunki mają wątpliwą przyszłość. Urzędników jest pod dostatkiem, a dla ekonomistów nie ma pracy. Jeżeli już planujesz zdecydować czy administracja czy ekonomia to w mojej ocenie jeżeli musisz już wybierać pomiędzy tymi dwoma kierunkami, wybierz ekonomię.
 
Reply
#3
Zgadzam się z Adminem Oczko Prawda jest taka, że to kierunki bez przyszłości jak dla mnie. Tak samo jak stosunki międzynarodowe, różnej maści filologie, WF oraz fizjoterapia Oczko Ale to jest moje zdanie.
Jednak zainteresowanie na tym forum wskazuje, że ludzie idą na to dalej omamieni kompletnie nie wiem czym Oczko
 
Reply
#4
@Cubaza: nie dziwie się, że te kierunki wciąż są i będą popularne. Matematyki sporo osób się boi, więc studia techniczne, po których moim zdaniem można najczęściej znaleźć pracę omijają z daleka.

Nie oszukujmy się też, ale nie wszyscy mają predyspozycje do bycia inżynierem. Muszą znaleźć też jakąś alternatywę dla siebie Uśmiech A nuż uda im się znaleźć pracę. W Tarnowie może nie, ale w większym mieście ofert nie brakuje.
 
Reply
#5
Dokładnie. Ogólnie nie mam aż takich problemów z matematyką, ale boje się zacząc studia na kierunku matematyka finansowa, bo słyszałam że bardzo ciężko się utrzmyc a matematyka jest już tylko rozszerzona... a nie chce wyleciec po 1 sesji... Dlatego myślę nad finansami i rachunkowością na ekonomii lub filologią ang.

A co do studiów technicznych mnie jako dziewczynę nie za bardzo interesują kierunki które są oferowane na pwsz, gdyż są typowo męskie i nie znalazłam nic dla siebie.
 
Reply
#6
Tak, matematyka jest rozszerzona, jak to na matematyce, ale wszystko tłumaczone od podstaw, więc nie jest tak źle Uśmiech

Najważniejsze, to idź na taki kierunek, który Cię interesuje. Ucz się tego co lubisz, bo studiować coś na siłę to jest naprawdę głupotą.
 
Reply
#7
I wcale nie jest powiedziane że po ekonomii czy administracji nie ma pracy. Znam osoby które skończyły matematykę finansową i nie mogą znaleźć pracy. Znam też takich które skończyły elektrotechnikę i też nie mogą znaleźć pracy. Mówie tu o tarnowskim podwórku. Ale wszystko zależy od szczęścia. Trzeba być we właściwym czasie o właściwej porze. Co prawda po administracji zazwyczaj pracuje sie w jednostkach budżetowych do których ciężko się jest dostać dlatego nad tym kierunkiem lepiej się zastanowić dwa razy.
 
Reply
#8
Poczytaj ten mój wpis: Praca po ekonomii w Tarnowie i odpowiedz sobie sam/a czy warto studiować te dwa kierunki..
 
Reply
#9
Jeżeli już miałbym wybierać pomiędzy tymi dwoma kierunkami, ja osobiście wybrałbym ekonomię. Jest to w mojej ocenie jeden z ciekawszych kierunków, związany z pieniędzmi. Jednakże o pracę po nim jest trudno, dlatego jeżeli ktoś lubi finanse, warto go studiować.

Tak samo jest w przypadku administracji. O pracę po nim jest bardzo ciężko, jednakże jeżeli ktoś to lubi to dlaczego miałby tego nie studiować?
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy po I sem. można zmienić wf? np. z pływania na siatkę czy coś innego ?
Czy po pierwszym semestrze można zmienić zajęcia realizowane w ramach WF-u? Czy mogę zmienić z pływania na siatkę albo coś innego?
jamaica69 1 3,683 25-02-2014, 19:28
Ostatni post: adminBrowsing: 1 gości