Odpowiedz 

Automatycznie generowany spis treści w pracy dyplomowej?

05-10-2014, 9:45
Post: #1
Automatycznie generowany spis treści w pracy dyplomowej?
Czy w swojej pracy dyplomowej (licencjackiej, magisterskiej) muszę zawsze umieszczać automatycznie generowany spis treści? Word umożliwia wstawienie czegoś takiego, jednak chciałbym się zorientować, czy musi to być robione tak, jak to on wstawia czy można czasami ręcznie taki spis treści utworzyć? Mam na myśli tutaj późniejszą nawigację po takich pracy dyplomowej, która zostanie przeformatowana do PDF-a.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 10:29
Post: #2
Automatycznie generowany spis treści w pracy dyplomowej?
Spis treści musi być umieszczony na początku każdej pracy dyplomowej. To, jak go stworzysz zależy już od Ciebie, jednak jeśli praca dyplomowa zawiera po kilkadziesiąt rozdziałów i podrozdziałów, ręczne wstawianie spisu treści może spowodować żmudną pracę. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się automatyczne generowanie wpisu treści, jednak wtedy wszystkie rozdziały i podrozdziały muszą być odpowiednio sformatowane.

Proces tworzenia automatycznego spisu treści w programie Word 2010 przedstawia poniższy film:Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 15:19
Post: #3
Automatycznie generowany spis treści w pracy dyplomowej?
Zazwyczaj spis treści w pracy dyplomowej powinien być napisany według pewnego schematu. Spis treści, który przedstawia równocześnie strukturę całej pracy powinien być przejrzysty, zawierać rozdziały i podrozdziały oraz numery stron. Praca dzieli się zazwyczaj na kilka części. Zaczynamy zawsze od wstępu, po której następuje część teoretyczna. Powinna ona zawierać czysto teoretyczne rozważania nad obiektem badań. Przeważnie po każdym jej rozdziale zamieszcza się krótką bibliografię. Po części teoretycznej następuje część empiryczna. Powinny się w niej znaleźć założenia badawcze, hipotezy założone przez autora oraz przeprowadzone przez niego badania. Kolejną część pracy stanowią dokładne analizy eksperymentów, prowadzące do wyciągnięcia wniosków i podsumowania całości pracy. W przypadku pisania pracy czysto teoretycznej, pomijamy część empiryczną i poprzestajemy na samych rozważaniach. Na końcu powinna się znaleźć pełna bibliografia, spis wykresów, tabel i rysunków i opis narzędzi badawczych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 16,213 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 5,064 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
masa992 4 42,870 03-12-2015 13:27
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 73,946 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,517 25-08-2015 19:43
Ostatni post: adminUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów