• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Automatycznie generowany spis treści w pracy dyplomowej?
#1
Czy w swojej pracy dyplomowej (licencjackiej, magisterskiej) muszę zawsze umieszczać automatycznie generowany spis treści? Word umożliwia wstawienie czegoś takiego, jednak chciałbym się zorientować, czy musi to być robione tak, jak to on wstawia czy można czasami ręcznie taki spis treści utworzyć? Mam na myśli tutaj późniejszą nawigację po takich pracy dyplomowej, która zostanie przeformatowana do PDF-a.
 
Reply
#2
Spis treści musi być umieszczony na początku każdej pracy dyplomowej. To, jak go stworzysz zależy już od Ciebie, jednak jeśli praca dyplomowa zawiera po kilkadziesiąt rozdziałów i podrozdziałów, ręczne wstawianie spisu treści może spowodować żmudną pracę. W takich przypadkach najlepiej sprawdzi się automatyczne generowanie wpisu treści, jednak wtedy wszystkie rozdziały i podrozdziały muszą być odpowiednio sformatowane.

Proces tworzenia automatycznego spisu treści w programie Word 2010 przedstawia poniższy film: 
Reply
#3
Zazwyczaj spis treści w pracy dyplomowej powinien być napisany według pewnego schematu. Spis treści, który przedstawia równocześnie strukturę całej pracy powinien być przejrzysty, zawierać rozdziały i podrozdziały oraz numery stron. Praca dzieli się zazwyczaj na kilka części. Zaczynamy zawsze od wstępu, po której następuje część teoretyczna. Powinna ona zawierać czysto teoretyczne rozważania nad obiektem badań. Przeważnie po każdym jej rozdziale zamieszcza się krótką bibliografię. Po części teoretycznej następuje część empiryczna. Powinny się w niej znaleźć założenia badawcze, hipotezy założone przez autora oraz przeprowadzone przez niego badania. Kolejną część pracy stanowią dokładne analizy eksperymentów, prowadzące do wyciągnięcia wniosków i podsumowania całości pracy. W przypadku pisania pracy czysto teoretycznej, pomijamy część empiryczną i poprzestajemy na samych rozważaniach. Na końcu powinna się znaleźć pełna bibliografia, spis wykresów, tabel i rysunków i opis narzędzi badawczych.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Złożenie pracy a warunek
Jestem na trzecim roku i mam jeden niezdany przedmiot z którego biorę warunek. Czy przez to odracza mi się termin złożenia pracy?
Rahl156 0 690 16-03-2017, 12:48
Ostatni post: Rahl156Browsing: 1 gości