CV powinno mieścić się na jednej stronie A4?
Jak sądzicie, czy CV powinno mieścić się objętościowo na jednej stronie A4? Wszyscy piszą, aby nie przesadzać, że CV powinno być objętościowo niezbyt przesadnie, że powinno zawierać tylko jedną stronę cennych informacji. Jak uważacie, że jak to jest w praktyce i czy im więcej rzeczy w CV wcale dla pracodawcy nie może oznaczać lepszego kandydata?

Nie jest to regułą, ale CV nie powinno zawierać więcej niż 2 strony A4, chyba, że ktoś ma ogromne doświadczenie, które samo zajmuje około 1 strony A4.

2-3 strony maksimum, chyba że masz naprawdę bogate doświadczenie i Twoje CV zawiera istotne informacje.
Pamiętaj że osoba rekrutująca ma zwykle kilka sekund na rzucenie okiem na CV i odłożenie go na właściwą kupkę Uśmiech Im więcej istotnych informacji zawrzesz na pierwszej stronie tym lepiej. Nie muszę też chyba dodawać, że CV powinno być napisane pod konkretne stanowisko i zawierać słowa kluczowe istotne dla tego stanowiska.
Moje ostatnie CV które odniosło sukces miało 2,5 strony. Wcześniej usunąłem z niego informację o jednych studiach, które nie miały znaczenia na tym stanowisku i skróciłem do niezbędnego minimum informacje o najwcześniej zajmowanych stanowiskach.
Chociaż prawda jest taka, że CV zwykle wysyłam tylko jako podkładkę formalną na prośbę rekrutera. Do tego najlepiej sprawdza się dobrze wypełniony profil w LinkedIn. Nie ma tygodnia żebym nie otrzymał przynajmniej jednej prośby o CV i udział w rekrutacji.
Poza tym profil w LinkedIn jest świetną bazą do dobrego CV.

W przypadku studenta, który dopiero co rozpoczyna swoją pierwszą pracę w CV w doświadczeniu może wpisać praktycznie wszelkie rzeczy, którymi się zajmował w czasie trwania studiów, większe projekty, dorywcze prace, o ile jest to wszystko związane ze stanowiskiem, na które się aplikuje. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia oczywiście kwestie doświadczenia należy odpowiednio modyfikować i wyrzucać te mało interesujące pracodawcę.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Jak powinno wyglądać CV studenta?
Cześć! Może Wy mi napiszecie jakieś przykładowe CV studenta jak powinno ono wyglądać? Chodzi mi o studenta który nie ma doświadczenia zawodowego więc jak to powinno się prezentować.
virgin 8 4,978 22-01-2016, 20:48
Ostatni post: brak_patryk