Chemia medyczna - nowa specjalność na PWSZ w Tarnowie od roku 2012/2013
Zakład Chemii Stosowanej planuje uruchomienie nowej specjalności na kierunku chemia – chemii medycznej.
Zgodnie z założeniami, studenci chemii, którzy rozpoczęliby studia już od najbliższego roku akademickiego 2012/2013 mogliby wybierać pomiędzy dwiema specjalnościami – chemią medyczną lub chemią stosowaną.

Proponowana specjalność ma charakter interdyscyplinarny i jest skierowana do osób interesujących się chemią, medycyną i informatyką.

Przedmioty specjalizacyjne zostaną wprowadzone od II roku studiów. Obejmą one cykl zajęć łączących treści chemiczne z treściami biologicznymi.
Nauka o biomateriałach znajdujących coraz szersze zastosowanie w medycynie i farmacji jest jednym z przykładów interdyscyplinarnego podejścia do poznawanej wiedzy.
Z kolei cykl zajęć związanych z chemią i bioinformatyką pozwoli studentom poznać metody obliczeniowe stosowane w projektowaniu nowych leków oraz
modelowaniu molekularnym metodami chemii kwantowej. Studenci zaznajomieni zostaną z podstawowym oprogramowaniem wykorzystywanym w procesie projektowania i poszukiwania nowych leków według strategii in silico.
Proponowana specjalność przybliży młodym ludziom metody projektowania, monitorowania i sterowania procesami biotechnologicznymi w przemyśle chemicznym, dając również możliwość poznania wybranych procedur kontroli mikrobiologicznej.

Połączenie elementów praktycznego zastosowania chemii, biotechnologii, mikrobiologii z osiągnięciami informatycznymi otwiera przed absolwentami nowe możliwości dalszego kształcenia lub zdobywania praktycznych umiejętności potrzebnych w przyszłej karierze zawodowej.

Jedynym warunkiem rozpoczęcia kształcenia na specjalności chemia medyczna jest wyrażenie przez Senat PWSZ w Tarnowie
zgody na uruchomienie nowej specjalności oraz pozytywnego zaopiniowania programów studiów.

info: pwsztar.edu.pl

Czy po 1 roku studiów magisterskich można się przenieść na zaoczne?
Mam pytanie, po 1 roku magisterki dziennie chciałabym sie przenieść na 2 (ostatni) rok zaocznie. Po 1 roku dziennych studiow są 3 miesiące praktyk, które obowiązują jedynie na dziennych, na zaocznych nie mają w ogóle praktykcz. Stąd pytanie czy musze je robić? czy skoro od 2 roku będę na zaocznych mnie nie będą obowiązywać już jak zaocznych?
aktep130 4 12,589 12-02-2017, 19:09
Ostatni post: poziomka