Czy adwokat może być prokuratorem i odwrotnie?
Mam takie zasadnicze pytanie czy adwokat może zostać prokuratorem i czy prokurator może być jednocześnie adwokatem? Bo ogólnie to jeden z drugim się wykłócają w sądach a czy zatem gdy adwokat może zostać prokuratorem to chyba lepiej by mu się pracowało znając pracę i zagadnienia poruszane przez adwokata?

Tak, dobry adwokat może zostać prokuratorem. Wszystko tyczy się głównie pracy zawodowej i doświadczenia, zatem prokuratorem może zostać sędzia, adwokat czy nawet profesor Uśmiech W przypadku pracowników naukowych liczy się dorobek naukowy, prace naukowe, publikacje itd.

Z kolei jeżeli adwokat bądź sędzia chce zostać prokuratorem musi przedstawić swoją "skuteczność zawodową" (liczbę prowadzonych spraw, liczbę spraw 'załatwionych', kategorie spraw i inne.

Ale nie może być jednocześnie i adwokatem i prokuratorem? Czy może pełnić równolegle oba te stanowiska?

Nie, skoro przykładowo adwokat chce zostać prokuratorem to rezygnuje ze stanowiska adwokata (zostaje wypisany z rejestru adwokatów) i przyjmuje stanowisko prokuratora (zostaje wpisany do rejestru prokuratorów).

Czy absolwent może korzystać z konta studenckiego?
Czy absolwetn określonej uczelni, może w sposób w pełni legalny i bezproblemowy korzystać z rachunku studenckiego?
gimber 1 2,068 04-12-2018, 13:35
Ostatni post: janko22