Czy do CV wpisuje się umowę zlecenie?
Czy do CV wpisuje się pracę na umowę zlecenie? czy taka praca na umowę zlecenie jest dla pracodawcy wartościowa? jak taką pracę wpisać?

Tak możesz wpisać a nawet musisz bo to jest umowa wiążąca. W szczególności w dzisiejszych czasach jest to umowa wiążąca i wpisujesz ją do CV.

Jeżeli oczywiście w mojej ocenie pracowałeś na umowę o dzieło - zlecenie w branży związanej z pracą do której aplikujesz. Jeżeli pracowałeś na umowę zlecenie na zbieranie jabłek a aplikujesz na pracę w banku to oczywiste, że nie ma sensu wpisywać takiej pracy na umowę zlecenie.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Oczywiście, mam na myśli pracę związaną z branżą/kierunkiem wykształcenia. Tylko teraz pytanie, czy powinno to być wpisane w sekcji doświadczenia, że pracowałem w takiej i takiej firmie na umowie zlecenie, czy po prostu wpisać, że w miesiącach takich i takich pracowałem w firmie X na stanowisku takim i takim, nie zaznaczając jednocześnie, że była to umowa zlecenie czy o dzieło?

Ozusowanie umów zlecenie i o dzieło od 2016 roku a studenci
Jak wiadomo, od 1 stycznia 2016 roku wszystkie umowy cywilnoprawne (o dzieło, zlecenie) będą dodatkowo obciążone bardzo wysokim kolejnym podatkiem, tym razem odprowadzanym do ZUS-u. Chciałbym zapytać się, co w przypadku studentów? Czy studenci zatrudniani na umowy zlecenie lub o dzieło, będą musieli również zapłacić podatek do ZUS-u? Czytałem, że najniższy możliwy podatek to będzie aż 729 zł miesięcznie! Tyle mamy oddawać do chorego Państwa i instytucji, która i tak za kilka lat upadnie i nasze pieniądze przepadną? Prosiłbym o jakieś wyjaśnienie bo jeśli studenci będą musieli płacić ZUS od umów zlecenie to w ogóle legalne zatrudnienie przestanie być opłacalne...
bwrc 7 13,225 25-01-2016, 9:50
Ostatni post: Cubaza