Czy dochody z umowy zlecenie są wliczane do dochodu?
Witam,

Czy dochody z umowy zlecenie są wliczane do dochodu podczas obliczania dochodu na osobę w stypendium socjalnym? Nie które, uczlelnie takiego dochodu nie wliczają.
Proszę o odpowiedzi

A dlaczego uczelnie miałyby tego nie wliczać? Dochody z umowy zlecenie wpisujesz w rozliczeniu PIT, które następnie składasz w Urzędzie Skarbowym, skąd następnie do stypendium socjalnego musisz mieć zaświadczenie o dochodach za ubiegły rok. Uczelnia mając te dochody nie wie, czy są one z umowy o dzieło, o pracę czy z umowy zlecenie i liczy wszystko.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Co to znaczy, że został źle policzony? Kto go źle policzył, uczelnia czy Urząd Skarbowy?

uczelnia... Mój dochód jest ciągle taki sam, co roku dostawałam stypendium i nic w dochodzie sie nie zmieniło. A siostra która mi oblicza stwierdziła,że dochod mój został pomnożony 2 razy co daje taką samą kwote jak na decyzji.

Możesz złożyć odwołanie, a nawet powinnaś, jeśli faktycznie jest to ich błąd.

Jestem pewna gdyż zawsze stypendium dostawałam i kwota dochodu się nie zmieniła. A siostra jest też pracownikiem urzędowym i wie jak to obliczyć i wszystkie ksera dokumentów które, złożyłam posiada. Do tego opierała się na regulaminie i dokładnie po obliczeniach wyszła kwota podana na decyzji. A jak to odwołanie zlozyc? Jak mam udowodnić że, dochód został zle obliczony?

Pamiętaj jednak, że zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów na odwołanie masz czas do 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Poczytaj ten wątek dotyczący odwołania od decyzji o nieprzyznaniu stypendium.

(30-12-2013, 14:02 )natalia_krok@o2.pl napisał(a): a gdy mój dochod został zle policzony i dlatego nie dostałam stypendium. Jak to udowodnic? I jak to rozwiązac?

Najpierw podejdź do tego biura i pokaż papiery z Urzędu Skarbowego i powiedz, że Ty liczyłaś i wyszło tyle i tyle i że oni policzyli podwójnie. Potem złóż odwołanie po prostu i wrócą Ci za te wszystkie miesiące w czasie których stypendium nie dostałaś, a powinnaś.

Czy alimenty wlicza się do dochodu do stypendium socjalnego?
Witam Czy alimenty z funduszu alimentacyjnego też należy wliczać do dochodu starając się o stypendium socjalne?
dawid_sap 4 7,423 24-08-2013, 22:03
Ostatni post: dawid_sap