• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy dostanę się do V, VII lub XIV liceum ogólnokształcącego w Tarnowie?
#1
Witam!
Jestem już po egzaminach i nie poszły mi najlepiej ale planuję wybrać V,VII,XIV LO.Iż,problem w tym że nie wiem czy dostanę się.Nie znam wyników,sprawdzałem na necie na oko bo tam są też fałszywe i wyszło tak:
polski-60-70%
hista i wos-78-85%
matma-25-35%
przyroda-37-50%
j.niemiecki-70-90%
Oceny:
Polski 4
Historia 4/5
Wos 5
Język niemiecki 5/6
Język angielskie 3/4
Biologia 4
Chemia 4
Geografia 4
Fizyka 3
Matma 3
Informatyka 4
Z.art 4
Czy z takimi wynikami dostanę się?Planuję wybrać wszystkie humany i biol-chemy.A i mam 3pkt za wolontariat i ma 30 miejsce na 80 z testu międzynarodowego "Fit in Deutsch" i dyplom.Co sądzicie o tym?
 
Reply
#2
Bez problemu dostaniesz się do wszystkich wymienionych szkół ponadgimnazjalnych do klas humanistycznych bądź o zbliżonej tematyce.
 
Reply
#3
Mhm.
Dziękuję za odpowiedź. Anioł
Tak swoją drogą to dobre licea?
 
Reply
#4
Nie są to licea z górnej półki (I,II,III,IV) aczkolwiek są to szkoły w których się nie przemęczysz i nie będziesz tracił czasu na naukę durnych przedmiotów. Przykładowo będąc w klasie matematycznej nikt nie będzie od Ciebie wymagał nie wiadomo jak rozległych i szerokich wiadomości z zakresu np. historii dzięki czemu będziesz mógł się skupić na nauce przedmiotów potrzebnych Ci do matury, bądź tych, które Cię interesują.
 
Reply
#5
(26-04-2014, 1:09 )admin napisał(a): Nie są to licea z górnej półki (I,II,III,IV) aczkolwiek są to szkoły w których się nie przemęczysz i nie będziesz tracił czasu na naukę durnych przedmiotów. Przykładowo będąc w klasie matematycznej nikt nie będzie od Ciebie wymagał nie wiadomo jak rozległych i szerokich wiadomości z zakresu np. historii dzięki czemu będziesz mógł się skupić na nauce przedmiotów potrzebnych Ci do matury, bądź tych, które Cię interesują.

A to spoko,o takie mi chodzi,najważniejsze jest to żeby uczyć się tych co będę zdawał na maturze a reszta mnie nie obchodzi zbytnio.
 
Reply
#6
Z tych podanych przez Ciebie chyba VII LO trzyma najwyższy poziom.
 
Reply
#7
V przecież nie jest takie złe.
 
Reply
#8
Nie mówię, że jest złe. W ubiegłym roku V LO plasowało się przed VII LO w rankingu liceów, w tym roku jest odwrotnie, zatem szkoły są do siebie zbliżone.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Witam Nie wiem co wybrać: liceum czy technikum? Obecnie jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Chciałbym, aby szkoła średnia dobrze przygotowała mnie do studiów: lepsze będzie liceum, po którym szybciej pójdę na studia (więc chyba słabiej mnie przygotują do studiów, skoro mniej czasu jest na naukę?) czy może technikum, które trwa aż 4 lata, co wydaje mi się, że po tych 4 latach będę lepiej przygotowany. Dobrze myślę? Mam zamiar później studiować elektronikę na PWSZ w Tarnowie bo mnie to kręci ;) Jednak zastanawiam się nad tym, czy lepiej wybrać liceum czy technikum? Rozumiem, że w technikum ogarnę więcej wiedzy technicznej, ale z drugiej strony te 4 lata to długo... Czy może w czasie tych 4 lat więcej się nauczę? A liceum lepiej przygotuje do matury, nie ma praktyki lecz tylko 3 lata - czy jest to jego wadą czy zaletą? Co poradzicie, studenci? Proszę o wypowiedzi z Waszego punktu widzenia i doświadczenia. Sebastian
hidek0 20 6,769 05-12-2015, 13:50
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości