25-04-2014, 21:15
Witam!
Jestem już po egzaminach i nie poszły mi najlepiej ale planuję wybrać V,VII,XIV LO.Iż,problem w tym że nie wiem czy dostanę się.Nie znam wyników,sprawdzałem na necie na oko bo tam są też fałszywe i wyszło tak:
polski-60-70%
hista i wos-78-85%
matma-25-35%
przyroda-37-50%
j.niemiecki-70-90%
Oceny:
Polski 4
Historia 4/5
Wos 5
Język niemiecki 5/6
Język angielskie 3/4
Biologia 4
Chemia 4
Geografia 4
Fizyka 3
Matma 3
Informatyka 4
Z.art 4
Czy z takimi wynikami dostanę się?Planuję wybrać wszystkie humany i biol-chemy.A i mam 3pkt za wolontariat i ma 30 miejsce na 80 z testu międzynarodowego "Fit in Deutsch" i dyplom.Co sądzicie o tym?
25-04-2014, 21:34
Czy dostanę się do V, VII lub XIV liceum ogólnokształcącego w Tarnowie?
Bez problemu dostaniesz się do wszystkich wymienionych szkół ponadgimnazjalnych do klas humanistycznych bądź o zbliżonej tematyce.
25-04-2014, 21:40
Mhm.
Dziękuję za odpowiedź.
Tak swoją drogą to dobre licea?
26-04-2014, 1:09
26-04-2014, 9:54
Czy dostanę się do V, VII lub XIV liceum ogólnokształcącego w Tarnowie?
(26-04-2014 1:09 )admin napisał(a):  Nie są to licea z górnej półki (I,II,III,IV) aczkolwiek są to szkoły w których się nie przemęczysz i nie będziesz tracił czasu na naukę durnych przedmiotów. Przykładowo będąc w klasie matematycznej nikt nie będzie od Ciebie wymagał nie wiadomo jak rozległych i szerokich wiadomości z zakresu np. historii dzięki czemu będziesz mógł się skupić na nauce przedmiotów potrzebnych Ci do matury, bądź tych, które Cię interesują.

A to spoko,o takie mi chodzi,najważniejsze jest to żeby uczyć się tych co będę zdawał na maturze a reszta mnie nie obchodzi zbytnio.
26-04-2014, 11:23
Czy dostanę się do V, VII lub XIV liceum ogólnokształcącego w Tarnowie?
Z tych podanych przez Ciebie chyba VII LO trzyma najwyższy poziom.
26-04-2014, 11:59
Czy dostanę się do V, VII lub XIV liceum ogólnokształcącego w Tarnowie?
V przecież nie jest takie złe.
26-04-2014, 14:36
Czy dostanę się do V, VII lub XIV liceum ogólnokształcącego w Tarnowie?
Nie mówię, że jest złe. W ubiegłym roku V LO plasowało się przed VII LO w rankingu liceów, w tym roku jest odwrotnie, zatem szkoły są do siebie zbliżone.

Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Skoro myślisz nad elektroniką (czy nawet jakimkolwiek kierunkiem technicznym), zdecydowanie radzę Ci: idź do technikum. Będąc na studiach technicznych, po technikum będziesz o wiele lepiej przygotowany do przedmiotów technicznych. Cubaza pisał swego czasu, że obecnie jest bardzo mało chętnych na kierunki techniczne, więc przyjmują praktycznie wszystkich, więc nie musisz się o to martwić ;) Dodatkowo większa liczba godzin nauczania w technikum w mojej ocenie znacznie lepiej przygotuje Cię do matury z fizyki lub matematyki.
hidek0 20 3,720 05-12-2015 13:50
Ostatni post: Cubaza
  Czym różni się liceum profilowane od ogólnokształcącego?
Zawsze zastanawiało mnie, czym jaka jest różnica pomiędzy liceum profilowanym a liceum ogólnokształcącym? Śmiem się domyślać, że liceum profilowane jest ukierunkowane na określoną tematykę, ale przecież w liceum ogólnokształcącym też mamy: klasy o profilu X. Zatem jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma typami liceów? Byłbym wdzięczny, gdyby mi to ktoś dogłębnie i dosadnie wyjaśnił.
miak75 0 600 05-12-2015 13:29
Ostatni post: miak75
  Jaki jest realny próg punktowy w pierwszym technikum?
Wiem, że min. liczba brana pod uwagę wynosi 80 pkt. Chodzi mi o kierunki chemiczne (technik technologi chemicznej i technik analityk), to jedyne takie kierunki w Tarnowie i w dodatku najlepsze technikum, wiec próg punktowy na pewno jest wysoki. Jaki jest przybliżony próg punktowy?
paatryczeg 0 1,359 29-11-2014 21:45
Ostatni post: paatryczeg
  Kierunki studiów po profilu matematyczno - geograficznym (mat-geo)?
Mówiąc ogólnie, po liceum matematyczno-geograficznym możesz iść na każde kierunki studiów na których wymagana jest matura z matematyki oraz geografii, pod warunkiem, że zdajesz geografię jako dodatkowy przedmiot. Profil matematyczno geograficzny bardzo dobrze przygotowuje do studiów na kierunkach ścisłych. Wiedza zdobyta na tym profilu w szkole średniej bardzo dobrze przydaje się na kierunkach studiów takich jak: matematyka, ekonomia, rachunkowość i finanse, geografia, geologia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, inżynieria środowiska. Mówiąc ogólnie, profil ten najlepiej przydaje się w przypadku osób, które planują studia oparte na geografii.
o1o2 2 10,866 21-11-2014 14:05
Ostatni post: trolek12
  Studia po liceum zaocznym?
Czy osoba kończąca liceum zaoczne może iść na studia? Czy w ogóle w liceum, w którym uczy się w trybie zaocznym jest w ogóle matura? Czy może ktoś wyjaśnić tą kwestię budzącą wątpliwości w ogólnej sferze uczniów i kandydatów do liceum zaocznego?
e-pytania.pl 1 1,820 21-11-2014 14:03
Ostatni post: trolek12