03-07-2013, 20:12
Czy dostanę się na filologię angielską?
Cześć! Jestem świeżo po maturze i bardzo chciałabym studiować Anglistykę, jednak nie wiem czy się dostane. Z podstawy mam 93% a z rozszerzenia 64%. Czy mam szanse, żeby się dostać? Jeśli tak to w której rekrutacji?

Z góry dzięki za odp xxx
03-07-2013, 20:20
Czy dostanę się na filologię angielską?
Dostaniesz się bez problemu w pierwszej rekrutacji
04-07-2013, 10:23
dzięki, mam nadzieje
08-07-2013, 12:28
Hej!
Ja też idę w tym roku na filologię angielską. Wydaje mi się że Ty dostaniesz się bez problemu bez obaw
02-09-2015, 22:41
Czy dostanę się na filologię angielską?
Zdawałam poprawkę z matmy i chcę wziąć udział w drugiej turze rekrutacji, z rozszerzenia mam 74 procent, a z podstawy (z tym że jej chyba teraz nie biorą pod uwagę) 92 procent. Jak myślicie dostanę się?
04-09-2015, 9:18
Czy dostanę się na filologię angielską?
Biorą prawie wszystkich tylko jest przesiew po 1 roku, więc nie patrz na punkty tylko czy faktycznie sobie radzisz z językiem. Pozdrawiam
01-12-2015, 19:24
Czy dostanę się na filologię angielską?
Matura rozszerzona z języka angielskiego nie jest wymogiem, są przypadki, gdzie na filologię angielską dostawały się osoby mające raptem 80-90 procent z matury podstawowej z angielskiego.

Biorą większość kandydatów, ale na pierwszym semestrze jest ostre ciśnienie i faktycznie, część osób odpada. Wystarczy jednak systematycznie się uczyć a na pewno poradzisz sobie na filologii angielskiej.

Egzamin końcowy poziom B2
Ma ktoś może rozwiazany egzamin z tamtego roku? Prosze o pomoc.
Atena7 2 2,134 20-11-2016 22:36
Ostatni post: MoniaL
  Czy po filologii angielskiej jest praca?
Cześć, tak jak praktycznie w każdej dziedzinie - wszystko zależy od Ciebie. Ofert pracy nie jest tak wiele jak chociażby w dziedzinie informatyki, jednak uważam, że będąc dobrym w tej dziedzinie - bez problemu można sobie poradzić. Jeśli można zarobić na nagrywaniu śmiesznych filmów na YouTube (niekoniecznie bezpośrednio na wyświetleniach, ale na współpracy z przeróżnymi firmami chociażby), to z pewnością można poradzić sobie na rynku jako specjalista od języków. Wszystko zależy od tego w jakim stopniu język angielski rzeczywiście Cię pasjonuje i ile wysiłku jesteś w stanie zainwestować, żeby stworzyć dla siebie pożądaną sytuację. Studenci filologii z reguły idą w kierunku tłumaczeń, bądź nauczycielstwa. Pierwszy z nich to praca głównie w samotności, siedząc - pewnie przypadnie Ci do gustu, jeśli jesteś silnym introwertykiem :) Nie mam pojęcia o rynku tłumaczeń, jednak zewsząd dochodzą do mnie słuchy, że w Polsce nie jest zbyt dobrze - praca żmudna, a zysk proporcjonalnie niewielki. Jednak biorąc pod uwagę, że istnieją ludzie, którzy dobrze radzą sobie finansowo w tej dziedzinie - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś do nich dołączył. Jeśli chodzi o nauczycielstwo, ciekawym kierunkiem jest TEFL (Teaching English as a foreign language). Z dyplomem (przynajmniej licencjackim) masz dużo więcej opcji do wyboru, jeśli chodzi o lokalizacje. Warunki płacowe również bywają lepsze, chociaż to nie reguła. Dyplom, choć pomaga, nie zawsze jest wymagany. Wszystko zależy od Twojej pewności siebie i umiejętności zaprezentowania się w dobrym świetle. Na pewno warto ukończyć kurs TEFL, dzięki czemu zyskasz uprawnienia do nauki na całym świecie i będziesz wyglądał o wiele lepiej w oczach pracodawców. Jeśli faktycznie pasjonuje Cię angielski, masz zacięcie nauczycielskie i chciałbyś zobaczyć trochę ciekawych miejsc, doświadczyć innych kultur - z pewnością Ci się to spodoba. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego usposobienia i Twojej wizji na życie. Pisz śmiało, w razie jakichkolwiek pytań :)
dazo114 2 2,430 06-01-2016 11:16
Ostatni post: rybkazg2
  Zajęcia z native speakerami na filologii angielskiej
Cześć! Zamierzam wybrać się na filologię angielską. Tutaj pytanie do obecnych studentów - jak duża część zajęć odbywa się z native speakerami? Wg. oficjalnej strony PWSZ zatrudniony jest tylko jeden wykładowca spoza Polski, jednak z kilku postów na tym forum wywnioskowałem, że może być inaczej. Będę wdzięczny za bliższe informacje :)
hitchcock 3 1,031 01-12-2015 19:35
Ostatni post: palaus2
  Jak wyglądają studia na filologii angielskiej?
Studia na filologii angielskiej są dość ciężkim wyzwanie. Wykładowcy zadają masę materiału, którego musisz się nauczyć na pamięć. Bardzo dużo trzeba poświecić czasu w domu. Większość zajęć stanowią ćwiczenie, na które trzeba przygotowywać się z tygodnia na tydzień. Na wykładach się tylko słucha, jednak trzeba dodatkowo czytać lektury czy teksty, które wykładowcy nam zaproponują. Zajęcia oczywiście po angielsku.
angela557 3 2,864 01-12-2015 19:18
Ostatni post: palaus2
Duży uśmiech Kandydaci na filologię angielską 2015
Nie macie się czym przejmować. Dostaniecie się bez problemu z takimi wynikami matur.
Duniaaw 22 3,451 01-09-2015 14:11
Ostatni post: Lotka