Witaj! Logowanie Rejestracja

curacao likier
Czy warto studiować filologię angielską?
#1
Chciałabym się Was spytać, czy uważacie, że warto studiować filologię angielską w obecnych czasach? Czy znajdę łatwo wymarzoną pracę po studiach na filologii angielskiej? Bardzo proszę o odpowiedzi i Wasze zdanie na temat tego kierunku studiów.
 
Reply
#2
Generalnie w Tarnowie pracy po filologii angielskiej nie znajdziesz tak łatwo. O ile w ogóle uda Ci się znaleźć. Sam szukam i wiem co mówię. Albo trzeba wyjechać do większego miasta albo pracować za marne grosze jako osoba od brudnej roboty w zawodzie niekoniecznie związanym z kierunkiem studiów. Zawsze też można sobie dorabiać na boku udzielając chociażby korepetycji.
Osobiście studiowanie filologii angielskiej w obecnych czasach jest mocno ryzykowne, rynek pracy powoli jest już zapełniony tymi wszystkimi absolwentami filologii angielskiej.
 
Reply
#3
Rynek jest nasycony absolwentami filologii angielskiej, powiadasz? A jaka jest w takim razie alternatywa dla filologii angielskiej, skoro mówisz, że rynek jest nasycony już takimi absolwentami? Absolwentów jakich kierunków brakuje zatem na rynku?
 
Reply
#4
garghamel napisał(a):albo trzeba wyjechać do większego miasta albo pracować za marne grosze jako osoba od brudnej roboty
Trzeba było myśleć i przeglądnąć rynek 3 lata temu jak zacząłeś studiować. Już wtedy większość po filologii wyjeżdżała za granicę bo pracy w Polsce nie ma. Co roku filologie różnej maści kończy setki tysięcy osób z tytułem magistra... a miejsc pracy w tym nie przybywa. Alternatywą są kierunki techniczne, po których łatwiej jest znaleźć pracę. Dodatkowo to właśnie absolwenci kierunków technicznych są niszą na rynku, dlatego nie warto studiować filologii angielskiej tylko wybrać przyszłościowy kierunek techniczny.
 
Reply
#5
Hej
Zawsze lubiłam język angielski i tak sobie pomyślałam czy warto studiować filologię angielską? Studia te sprawiałyby mi przyjemność (tak mi się wydaje) bo lubię ten język. Czy wy uważacie że opłaca się ją studiować? Łatwo będzie mi znaleźć pracę po skończeniu tych studiów?
Znacie kogoś kto studiuje bądź studiował na tym kierunku?
 
Reply
#6
Przeczytaj forum i wpisz w wyszukiwarkę nazwę kierunku, będziesz wiedziała wtedy czy warto. Moim zdaniem nie...
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#7
Cubaza napisał(a):Moim zdaniem nie...
A może coś więcej napiszesz?
 
Reply
#8
Widzę lekką nieścisłość. W temacie pytasz, czy warto studiować filologię angielską. W poście natomiast piszesz:
angela557 napisał(a):Zawsze lubiłam język angielski i tak sobie pomyślałam czy warto studiować filologię polską?
 
Reply
#9
A po co mam coś więcej pisać. Pisałem już wielokrotnie, że studiowanie jakiekolwiek filologii, a najbardziej właśnie angielskiej jest nieopłacalne, nie znajdziesz łatwo po tym pracy, a zarobki nie będą jakieś wysokie.
Ostatnio czytałem fajny artykuł o tym jakie wykształcenie jest wiodące wśród bezrobotnych w UP w Tarnowie. Wysoko byli ludzie po filologii, z tytułem magistra. Resztę dowiedz sobie sama.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#10
(30-06-2013, 20:55 )Pattttti napisał(a): Widzę lekką nieścisłość. W temacie pytasz, czy warto studiować filologię angielską. W poście natomiast piszesz:
angela557 napisał(a):Zawsze lubiłam język angielski i tak sobie pomyślałam czy warto studiować filologię polską?

Dziekuje za zwrócenie uwagi! Poprawiłam już i oczywiście chodziło mi o filologię angielską.

Ale nawet jeśli ktoś to lubi? Po co studiować coś na siłę tylko dlatego że jest po tym praca skoro potem tą pracę będzie się wykonywało z oporem i trudem?
 
Reply
#11
Pytanie brzmiało czy warto. Więc odpowiedziałem Ci czy warto studiować. Jednak fakt, lepiej studiować i robić to co się lubi niż siedzieć i robić coś jak maszyna.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#12
No właśnie, tez jestem tego samego zdania że warto studiować to co się lubi!!! Dlatego złożyłam podanie na filologię angielską i czekam na wyniki Uśmiech
 
Reply
#13
Dokładnie tak jak ja Duży uśmiech
 
Reply
#14
(13-07-2013, 13:31 )jarii napisał(a): Dokładnie tak jak ja Duży uśmiech

Uśmiech Uśmiech
 
Reply
#15
Ja tylko dodam, że życie zweryfikuje to co się lubi Oczko Szykujcie się na wyprowadzę do Krk, bądź klepanie korepetycji w Tarnowie Język
 
Reply
#16
Cubaza napisał(a):Szykujcie się na wyprowadzę do Krk, bądź klepanie korepetycji w Tarnowie
Dlaczego tak twierdzisz? Nie poradzimy sobie? Język
 
Reply
#17
Tego nie napisałem. Po prostu nie ma pracy w Tarnowie, dla ludzi po filologii.
 
Reply
#18
A o to chodzi. Wiesz dobre nawet i korepetycje gdyby udało się ich udzielać.
 
Reply
#19
Naprawdę? 700zł miesięcznie bez świadczeń, umowy, emerytury, ubezpieczenia zdrowotnego Cię satysfakcjonuje?
 
Reply
#20
Zawsze lepsze to niż siedzenie bezczynnie w domu albo siedzenie na kasie w hipermarkecie które jest zupełnie niezwiązane z wykształceniem. W przypadku korepetycji zawsze jest ten plus że mamy ciągły kontakt z językiem angielskim. Poza tym można równie dobrze wyjechać zagranicę.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy dostanę się na filologię angielską?
Cześć! :) Jestem świeżo po maturze i bardzo chciałabym studiować Anglistykę, jednak nie wiem czy się dostane. Z podstawy mam 93% a z rozszerzenia 64%. Czy mam szanse, żeby się dostać? Jeśli tak to w której rekrutacji? Z góry dzięki za odp xxx
madziura94 6 8,703 01-12-2015, 19:24
Ostatni post: palaus2Browsing: 1 gości