Czy liczyć brata który nie pracuje ani się nie uczy do stypendium socjalnego?
mój brat ma 21 lat i nie pracuje legalnie, czy jego tez mam liczyć do stypendium socjalnego ? czy mam podzielić ta kwotę przez 5 czyli tyle ile nas jest w domu czy przez 4 wyłączając brata? Bo gdzieś przeczytałam ze liczą się tylko osoby niepełnoletnie lub uczące się, a on się nie uczy.

W regulaminie przyznawania pomocy materialnej mamy takie punkty:

Cytat:Przy ustalaniu wysokości dochodu uprawniającego studenta do ubiegania się o przyznanie
stypendium socjalnego uwzględnia się dochody z roku kalendarzowego poprzedzającego rok
akademicki, w którym student ubiega się o pomoc materialną i które osiągane są przez:
1) studenta,
2) małżonka studenta, a także będące na utrzymaniu studenta lub jego małżonka dzieci
niepełnoletnie, dzieci pobierające naukę do 26 roku życia, a jeŜeli 26 rok życia przypada
w ostatnim roku studiów, do ich ukończenia, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu
na wiek,
3) rodziców, opiekunów prawnych, opiekunów faktycznych studenta i będące na ich
utrzymaniu dzieci niepełnoletnie, dzieci pobierające naukę do 26 roku życia, a jeżeli
26 rok życia przypada w ostatnim roku studiów, do ich ukończenia, oraz dzieci
niepełnosprawne bez względu na wiek

Wydaje się, że skoro brat się nie uczy, to nie dostanie zaświadczenia, więc nie powinien się liczyć. Jednak nie wiem jak jest dokładniej, warto zadzwonić do sekretariatu i się dowiedzieć.

Na pewno brat się nie liczy. Miałam podobną sytuacje, jeśli się nie uczy, a jest pełnoletni to się go nie wpisuje.

Wypłata stypendium
Ma ktoś już moze stypendium socjalne na koncie ? Bo jestem ciekawa czy jest szansa że wpłynie jeszcze dziś..
studentkaxyz 5 7,595 29-11-2016, 18:32
Ostatni post: studentkaxyz