Czy matura podstawowa wystarczy aby dostać się na studia techniczne?
Witam
Proszę mi powiedzieć czy matura podstawowa wystarczy aby dostać się na studia techniczne? Czy matura podstawowa po prostu nie wystarczy i konieczne jest zdawanie matury rozszerzonej na studia? Prosiłbym o odpowiedź jak to wyglądało w latach ubiegłych. Mowa tutaj nie tylko o PWSZ (ale ją również jako zapasową uczelnię wybiorę) ale o innych uczelniach w kraju.

Na PWSZ wystarczy. Na informatykę dostawali się ludzie z 40-50% z podstawowej matmy, ale studia to dość szybko zweryfikowały i takie osoby mają problemy z utrzymaniem się.
Ja nie pisze że wszyscy będa miec takie problemy, bo może akurat ktoś sie weźmie za siebie i pójdzie mu bardzo dobrze. Matura nigdy nie byla wyznacznikiem wiedzy i umiejętności.

Na renomowane uczelnie techniczne (AGH czy politechniki) matura podstawowa - nawet zdana na 100% nie wystarczy. Mowa tutaj o obleganych kierunkach na których przewagę będą mieć zawsze osoby z maturą rozszerzoną.

Na jakie studia techniczne warto iść?
Na jakie studia techniczne warto iść? Który kierunek techniczny zapewni nam dzisiaj największe możliwości wyboru i elastyczności na rynku pracy? Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym związane, napiszcie.
grojec 3 4,584 02-01-2014, 14:17
Ostatni post: admin