Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy matura podstawowa wystarczy aby dostać się na studia techniczne?
#1
Witam
Proszę mi powiedzieć czy matura podstawowa wystarczy aby dostać się na studia techniczne? Czy matura podstawowa po prostu nie wystarczy i konieczne jest zdawanie matury rozszerzonej na studia? Prosiłbym o odpowiedź jak to wyglądało w latach ubiegłych. Mowa tutaj nie tylko o PWSZ (ale ją również jako zapasową uczelnię wybiorę) ale o innych uczelniach w kraju.
 
Reply
#2
Na PWSZ wystarczy. Na informatykę dostawali się ludzie z 40-50% z podstawowej matmy, ale studia to dość szybko zweryfikowały i takie osoby mają problemy z utrzymaniem się.
Ja nie pisze że wszyscy będa miec takie problemy, bo może akurat ktoś sie weźmie za siebie i pójdzie mu bardzo dobrze. Matura nigdy nie byla wyznacznikiem wiedzy i umiejętności.
 
Reply
#3
Na renomowane uczelnie techniczne (AGH czy politechniki) matura podstawowa - nawet zdana na 100% nie wystarczy. Mowa tutaj o obleganych kierunkach na których przewagę będą mieć zawsze osoby z maturą rozszerzoną.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na jakie studia techniczne warto iść?
Na jakie studia techniczne warto iść? Który kierunek techniczny zapewni nam dzisiaj największe możliwości wyboru i elastyczności na rynku pracy? Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym związane, napiszcie.
grojec 3 3,606 02-01-2014, 14:17
Ostatni post: adminBrowsing: 1 gości