• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy matura podstawowa wystarczy aby dostać się na studia techniczne?
#1
Witam
Proszę mi powiedzieć czy matura podstawowa wystarczy aby dostać się na studia techniczne? Czy matura podstawowa po prostu nie wystarczy i konieczne jest zdawanie matury rozszerzonej na studia? Prosiłbym o odpowiedź jak to wyglądało w latach ubiegłych. Mowa tutaj nie tylko o PWSZ (ale ją również jako zapasową uczelnię wybiorę) ale o innych uczelniach w kraju.
 
Reply
#2
Na PWSZ wystarczy. Na informatykę dostawali się ludzie z 40-50% z podstawowej matmy, ale studia to dość szybko zweryfikowały i takie osoby mają problemy z utrzymaniem się.
Ja nie pisze że wszyscy będa miec takie problemy, bo może akurat ktoś sie weźmie za siebie i pójdzie mu bardzo dobrze. Matura nigdy nie byla wyznacznikiem wiedzy i umiejętności.
 
Reply
#3
Na renomowane uczelnie techniczne (AGH czy politechniki) matura podstawowa - nawet zdana na 100% nie wystarczy. Mowa tutaj o obleganych kierunkach na których przewagę będą mieć zawsze osoby z maturą rozszerzoną.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w pracy inżynierskiej można cytować?
Zastanawiam się, czy pisząc pracę inżynierską można w niej wprost cytować, czyli wklejać gotowe, skopiowane cytaty z kogoś książki? Oczywiście mam tutaj na myśli legalne cytowanie, czyli gdy podamy źródło skąd taki cytat zapożyczyliśmy. Czy ktoś ma jakieś inne informacje w tym temacie? Znacie szczegóły odnośnie cytowania w pracy inżynierskiej na PWSZ w Tarnowie? Temat nie dotyczy mnie, ale muszę pomóc znajomemu, który pisze pracę inżynierską i nie jest pewien, czy dany cytat może wprost skopiować, czy musi go "przerobić", ale myśl cytatu pozostawić. Chodzi o to, aby [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-PWSZ-w-Tarnowie-korzysta-z-systemu-antyplagiatowego-t]system antyplagiatowy na PWSZ w Tarnowie[/url] nie uznał jego pracy za plagiat. Pomóżcie!
palaus2 2 2,118 04-12-2015, 19:11
Ostatni post: palaus2Browsing: 1 gości