Czy obecność na rozpoczęciu roku dla studentów jest obowiązkowa?
Hej
Czy będę musiała być obowiązkowo obecna na rozpoczęciu roku akademickiego dla studentów? Czy jest to obowiązkowe dla studentów 1 roku? Da się może mimo wszystko jakoś uniknąć tych zbędnych uroczystości (niestety wiem jakie one są nudne i jak długo trwają).

Nie trzeba być obecnym. Nie jest to wymagane.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

A będzie sprawdzana jakoś obecność albo coś? jakieś listy z podpisami?

Nie no co Ty ;-) jedynie nie dostaniesz indeksu i legitymacji :-) będziesz musiała je sobie odebrać w późniejszym terminie.

A czy to może wpłynąć na rozpoczęcie studiów? Jeśli nie odbiorę indeksu to nie będę mogła rozpocząć zajęć?

Nie, to nie ma żadnego znaczenia. Po prostu będziesz musiała trochę czasu spędzić w kolejce do instytutu, żeby odebrać je w późniejszym terminie.

Dlaczego "trochę czasu spędzić w kolejce"? To tam aż takie kolejki są?

Zależy od instytutu. Zwykle jest tak, że wszyscy chcą odebrać indeksy w tym samym czasie i swoje trzeba odstać.
Miło było, ale się skończyło, teraz pora na prace i rodzinę.

Indeks możesz odebrać w późniejszym terminie, przydaje on się dopiero w czasie sesji. Ważniejsza jest jednak legitymacja studencka która uprawnia do wielu zniżek Uśmiech

Skoro wszyscy odbierają później indeksy to chyba na rozpoczęciu roku nie ma za dużej frekwencji? Duży uśmiech A czy jest jakiś system kolejkowy albo coś podobnego? Że bierze się numerek i na ich podstawie jest kolejność do sekretariatu?

Nie ma takiego systemu nigdzie na PWSZ. Nie zamontowali go niestety przy żadnym z sekretariatów Oczko A czy nie ma dużej frekwencji to pojęcie względne. Musi być przynajmniej po jednym z przedstawicieli każdego pierwszego roku Oczko żeby miał kto uroczyście odebrać indeks i legitymację Oczko

A na jakiej podstawie wybierają tych przedstawicieli? Kto chętny to się zgłasza na tego przedstawiciela? Są jakieś korzyści z tego?
Czyli jak są kolejki do oddania indeksu albo odebrania to każdy może się np. wepchać komuś, albo jakiś znajomy może wpuścić swoich znajomych? Taki system by ten problem rozwiązał raczej a wiem jak to bywało u nas w liceum gdzie każdy się wpychał do kolejki.

Z tym chętnym to jest tak pi razy drzwi Oczko W zeszłym roku dzwonili z sekretariatu do niektórych osób żeby przyszły na inaugurację Oczko
A co do kolejek to życie. Jednak wierz mi. Tam nie ma aż takich kolejek żeby się wkurzać. Poza tym jesteście już dorosłymi ludźmi i studentowi pasowałoby się w miarę dojrzale zachowywać. Kolejnym argumentem jest to, że sekretariaty są otwarte 4 dni w tygodniu, więc można iść w inny dzień niż tylko ten pierwszy.
Kolejnym i moim zdaniem najlepszym sposobem jest poproszenie starosty, aby poszedł do sekretariatu i wziął legitymacje i indeksy dla wszystkich z roku i je rozdał na zajęciach. Będzie stała jedna osoba(a nawet nie stała bo wejdzie jako starosta poza kolejką) i weźmie dla wszystkich.

A jakby im ktoś odmówił przyjścia na tą inaugurację? Język

Z tym starostą to chyba tez na początku roku nie będzie łatwo go wybrać. A bo indeksy są rozdawane razem z legitymacją? Bo indeksy nam na początku roku chyba niepotrzebne?

To dzwonią po kolejną osobę z listyJęzyk

Starostę najlepiej wybrać na początku. Potem zawsze można zmienić jak okaże się, że jest kijowy Oczko A zazwyczaj wydają to razem żeby mieć spokój. Jednak fakt. Indeks nie jest potrzebny na początku semestru. Przyda wam się dopiero w styczniu.

Mam nadzieję że mnie nie będą namawiać bo szczerze to nie chce mi się tam przychodzić Uśmiech Plan zajęć będzie gdzieś udostępniony przed rozpoczęciem zajęć? Więc chyba nie będzie potrzeby przyjazdu na uczelnie.

Na 200% będzie tutaj na forum. Na 200% będzie w gablotach na uczelni i na stronie uczelni. Jednak nie spodziewaj się ich wcześniej niż na tydzień, w porywach do dnia, przed rozpoczęciem semestru Oczko

no skoro forum odwiedzam i na forum będzie o tym informacja to się ciesze i mam nadzieję że nie przegapię Duży uśmiech widzę właśnie wątki przypięte z planami zajęć z semestru letniego.

Szkoda że tak późno wrzucają plan zajęć mają przecież na to całe wakacje więc jakby wrzucili na początku wrzesnia gdy jest już po rekrutacji to nic by im się chyba nie stało Język

Pamiętaj o kilku rzeczach. Dopiero w sierpniu będą wiedzieli ile osób jest na danym kierunku i na danym roku. Dopiero we wrześniu będą wiedzieli ile osób odpadło po letniej sesji egzaminacyjnej. Nie da się ustalić planu zajęć ot tak w wakacje Oczko Nie wiedzą ile dany rok będzie liczył osób i to jest największa przeszkoda przed wczesnym ułożeniem planu zajęć.

To znaczy jakie znaczenie ma liczba osób studiujących na danym kierunku w stosunku do ułożenia planu zajęć? Od czego to zależy, rozmiar sali, wielkość itd.?

Żarówka Druczki, wnioski, podania, petycje itd. specjalnie dla studentów PWSZ w Tarnowie!
Witajcie Jak powszechnie wiadomo, chcąc coś od władz uczelni, mając jakąś prośbę, czy chcąc "coś załatwić" należy napisać wniosek, podanie czy petycję związany z daną sprawą. Wielu studentów ma problemy z ich napisaniem. Poniżej znajdują się więc specjalne druczki dotyczące konkretnych spraw :) Są one sprawdzone przez uczelnianego prawnika, dzięki temu wypełniając je macie pewność, że nie zostaną odrzucone. Druczek należy pobrać, wy-edytować w Wordzie, jeśli zajdzie taka potrzeba, wydrukować i własnoręcznie podpisać. Kliknij na dane hiperłącze, aby pobrać dokument: [list] [*][url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/files/dokumenty/podanie_o_duplikat_legitymacji_studenckiej.doc]Podanie o wydanie duplikatu legitymacji studenckiej[/url] [/list] Jakby były jakieś problemy z wypełnieniem, niejasności - proszę pytać w tym wątku.
admin 15 15,446 04-11-2014, 10:25
Ostatni post: Sailor Moon