• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy po liceum należy się nam zasiłek dla bezrobotnych?
#1
Czy absolwentowi liceum - szkoły średniej należy i przysługuje urzędowo zasiłek dla bezrobotnych jeśli taki absolwent nie zdecyduje się na studiowanie a będzie chciał szukać pracy i będzie miał problemy z jej znalezieniem? Czy w takim przypadku należy mu się zasiłek dla osób bezrobotnych od Państwa? Jaka jest jego wysokość?
 
Reply
#2
Po podstawówce im się należy. Jak nie wykorzystają to po liceum już im nie przysługuje...

A tak na serio to za co mają mieć zasiłek po liceum? Nie pracowali w ogóle i mają go dostać? Nie ma tak dobrze. Trzeba przepracować minimum rok żeby dostać zasiłek dla bezrobotnych. Ale trzeba przepracować a nie uczyć się.
 
Reply
#3
Nie pracowali, jednak powiedzmy, że ktoś kto nie poszedł na studia zarejestrował się w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Czy w takim przypadku nie należy mu się zasiłek dla bezrobotnych? Czy warunek przepracowania roku jest tutaj konieczny i nie ma żadnych odstępstw od tego przepisu?
 
Reply
#4
Nie należy mu się. Za co ma mu się należeć? Za to, że nawet dnia nie przepracował?
 
Reply
#5
Nie przesadzajmy, nasze państwo nie jest aż tak bogate (w ogóle nie jest) aby dawać osobom po liceum kilkaset zł miesięcznie za to, że się tylko zarejestrują w Urzędzie Pracy.
 
Reply
#6
Żadne państwo nie jest tak bogate i żadne państwo nie daje zasiłku za to, że się skończyło szkołę średnią. Jak już to to zasiłek powinien się należeć dla ludzi po technikum i zawodówce, a nie po liceum. Liceum nie przygotowuje do niczego i nic się po nim nie ma.
 
Reply
#7
Cubaza napisał(a):Jak już to to zasiłek powinien się należeć dla ludzi po technikum i zawodówce
Oni też nie pracują za wiele w czasie nauki w swojej szkole. Przynajmniej na pewno nie w technikum Uśmiech

Aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych należy w ciągu minimalnie 1,5 roku przed rejestracją w Urzędzie Pracy przepracować przynajmniej rok w ramach umowy zlecenia, umowy o pracę bądź np. własnej działalności. Ważne jest także, aby w tym czasie pracodawca odprowadzał składki na ubezpieczenie społeczne. Musisz mieć także dokument potwierdzający, że pracowałeś.
 
Reply
#8
A jeśli taka osoba przepracowała powiedzmy, że 2 lata na umowie zlecenie. Zostanie zwolniona, czy zatem gdy uda się do Urzędu Pracy to dostanie zasiłek dla bezrobotnych? Wiek ma tutaj znaczenie? Załóżmy, że jest to osoba po skończonym liceum oraz student po skończonych studiach. Czy któremuś z nich należy się zasiłek? Co mówi na ten temat prawo?
 
Reply
#9
Admin już na to pytanie odpowiedział. Te pytania są generowane przez bota?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Liceum czy technikum - co lepsze i co wybrać?
Witam Nie wiem co wybrać: liceum czy technikum? Obecnie jestem w trzeciej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem szkoły średniej. Chciałbym, aby szkoła średnia dobrze przygotowała mnie do studiów: lepsze będzie liceum, po którym szybciej pójdę na studia (więc chyba słabiej mnie przygotują do studiów, skoro mniej czasu jest na naukę?) czy może technikum, które trwa aż 4 lata, co wydaje mi się, że po tych 4 latach będę lepiej przygotowany. Dobrze myślę? Mam zamiar później studiować elektronikę na PWSZ w Tarnowie bo mnie to kręci ;) Jednak zastanawiam się nad tym, czy lepiej wybrać liceum czy technikum? Rozumiem, że w technikum ogarnę więcej wiedzy technicznej, ale z drugiej strony te 4 lata to długo... Czy może w czasie tych 4 lat więcej się nauczę? A liceum lepiej przygotuje do matury, nie ma praktyki lecz tylko 3 lata - czy jest to jego wadą czy zaletą? Co poradzicie, studenci? Proszę o wypowiedzi z Waszego punktu widzenia i doświadczenia. Sebastian
hidek0 20 6,771 05-12-2015, 13:50
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości