Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy po odbyciu stażu pracodawca musi mnie zatrudnić (stażystę)?
#1
Witam
Czy jeśli odbyłem staż to pracodawca po skończeniu takiego stażu ma obowiązek (regulowany jakimiś przepisami czy rozporządzeniami) i musi mnie zatrudnić? Czy może po prostu nie przedłużać umowy stażowej czy właściwie zamieniać jej na umowę o pracę? Staż dodam, że jest płatny, Azoty Tarnów.
 
Reply
#2
Nie musi Cie przyjmowac. Nie ma takiego obowiazku

Wytaptane z HTC Wildfire za pomoca Tapatalk2
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#3
Rzadko się zdarza, aby właśnie kogoś zatrudniali po stażu (musisz naprawdę się wykazywać zaangażowaniem). Mowa tutaj o firmach w Tarnowie, gdzie wiadomo, każdy swojego stołka pilnuje.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#4
Jeśli zatrudnią Cię na stażu to już powinieneś się cieszyć i dawać z siebie wszystko aby się pokazać z jak najlepszej strony.
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj
 
Reply
#5
A od czego to zależy? Pracodawcy chyba powinno zależeć aby zatrudnić osobę po stażu bo przecież on i tak dostaje za takiego stażystę wynagrodzenie z urzędu pracy.
 
Reply
#6
Od kiedy to pracodawca dostaje kase, na wynagrodzenie, po stażu z urzędu pracy? Gdzie taki bajki słyszałeś?
 
Reply
#7
Pracodawcy w dzisiejszych czasach chcą jak najwięcej zaoszczędzić, stąd tworzą masę stanowisk dla praktykantów którzy są tanią siłą roboczą bo pracują za darmo a potem nie przedłużają umowy jednemu i biorą kolejnego za darmo. I tym samym całość się kręci za darmo, pracodawca nie traci a tylko zyskuje.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#8
Traci. Nawet dużo traci. Taki stażysta przychodzi, ruchu coś, potem odchodzi. Tak się kilka dni/tygodni na wyszkolenie, a potem on znika i trzeba wszystko od początku.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Czy osoba będąca na stażu może wziąć kredyt w banku? Który bank ma taką ofertę, przygotowaną tylko dla stażystów? Oczywiście zakładam tutaj, że na tym stażu zarabia się jakieś pieniądze, czyli stażysta otrzymuje wynagrodzenie. Ktoś mógłby mi doradzić, czy jest to w ogóle możliwe?
fleksi 2 5,877 12-11-2015, 14:38
Ostatni post: margie.19Browsing: 1 gości