• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy po studiach aktorskich jest praca?
#1
Myślę nad studiami aktorskimi. Czy jednak po skończeniu studiów aktorskich mamy tak jakby zagwarantowaną pracę? Czy absolwenci np. akademii teatralnej są chętnie zatrudniani czy zależy to może od czegoś innego (znajomości, szczęście, talent)?
Od dawna miałem zacięcie aktorskie, grywałem zawsze w różnego rodzaju akademiach, uroczystościach, nie bałem się dużej widowni więc studia aktorskie to byłby dobry pomysł. Czy jednak warto iść w tym kierunku? Może mi doradzicie, albo odradzicie? Za wszystkie wpisy dziękuję.
 
Reply
#2
Studia aktorskie (tak jak i żadne inne) nie mogą nam w dzisiejszych czasach zagwarantować pracy. Podobnie jest ze studiami aktorskimi. Jeśli nie posiadamy nikogo z rodziny, bądź bliskich z rodziny mających silny autorytet i tzw. "plecy" w branży teatralnej lub aktorskiej to niezwykle trudno będzie nam znaleźć pracę po studiach aktorskich.

Zacznijmy od tego, że w ogóle dostać się na studia aktorskie to jest nie lada wyzwanie. Zdanie samej matury to za mało, gdyż czeka na nas również i egzamin wstępny, na który musimy przygotować kilka wierszy, monologów, prozy czy wokali z jakiś epok. Jeśli chcesz mieć większe szanse na rynku pracy po aktorstwie, na studiach musisz się "wywyższać" spośród innych studentów aktorstwa i już wtedy budować swoją reputację i doświadczenie.

Po studiach aktorskich możesz pracować w teatrze czy telewizji. Możesz również prowadzić różnego rodzaju warsztaty czy także pracować w ośrodkach kultury. Oczywiście możesz również znaleźć pracę pracę po studiach aktorskich bez konieczności posiadania "pleców", ale tak jak pisałem - musisz być naprawdę dobry i angażować się w różnego rodzaju projekty, aby tzw."wyjść przed szereg".
 
Reply
#3
Studia aktorskie są bardzo trudne niestety. Z drugiej strony dobrze mieć już np. jakieś castingi za sobą. To podnosi wykształcenie.
Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
#4
Znajomości to podstawa, jak wszędzie, raczej jest praca. Mam parę znajomych i każda gdzieś gra.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Studia zaoczne a praca
Mam pytanie, a mianowicie jak pracodawcy patrzą na osoby po studiach zaocznych? Jakie mają one szanse na znalezienie pracy w stosunku do osób, które były na studiach dziennych? Jeśli taki temat już gdzieś jest to bardzo przepraszam
Rahl156 0 820 12-12-2016, 21:10
Ostatni post: Rahl156Browsing: 1 gości