14-03-2015, 21:52
Czy po studiach aktorskich jest praca?
Myślę nad studiami aktorskimi. Czy jednak po skończeniu studiów aktorskich mamy tak jakby zagwarantowaną pracę? Czy absolwenci np. akademii teatralnej są chętnie zatrudniani czy zależy to może od czegoś innego (znajomości, szczęście, talent)?
Od dawna miałem zacięcie aktorskie, grywałem zawsze w różnego rodzaju akademiach, uroczystościach, nie bałem się dużej widowni więc studia aktorskie to byłby dobry pomysł. Czy jednak warto iść w tym kierunku? Może mi doradzicie, albo odradzicie? Za wszystkie wpisy dziękuję.
18-03-2015, 21:09
Czy po studiach aktorskich jest praca?
Studia aktorskie (tak jak i żadne inne) nie mogą nam w dzisiejszych czasach zagwarantować pracy. Podobnie jest ze studiami aktorskimi. Jeśli nie posiadamy nikogo z rodziny, bądź bliskich z rodziny mających silny autorytet i tzw. "plecy" w branży teatralnej lub aktorskiej to niezwykle trudno będzie nam znaleźć pracę po studiach aktorskich.

Zacznijmy od tego, że w ogóle dostać się na studia aktorskie to jest nie lada wyzwanie. Zdanie samej matury to za mało, gdyż czeka na nas również i egzamin wstępny, na który musimy przygotować kilka wierszy, monologów, prozy czy wokali z jakiś epok. Jeśli chcesz mieć większe szanse na rynku pracy po aktorstwie, na studiach musisz się "wywyższać" spośród innych studentów aktorstwa i już wtedy budować swoją reputację i doświadczenie.

Po studiach aktorskich możesz pracować w teatrze czy telewizji. Możesz również prowadzić różnego rodzaju warsztaty czy także pracować w ośrodkach kultury. Oczywiście możesz również znaleźć pracę pracę po studiach aktorskich bez konieczności posiadania "pleców", ale tak jak pisałem - musisz być naprawdę dobry i angażować się w różnego rodzaju projekty, aby tzw."wyjść przed szereg".
28-01-2016, 13:03
Czy po studiach aktorskich jest praca?
Studia aktorskie są bardzo trudne niestety. Z drugiej strony dobrze mieć już np. jakieś castingi za sobą. To podnosi wykształcenie.

Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
19-04-2016, 9:02
Czy po studiach aktorskich jest praca?
Znajomości to podstawa, jak wszędzie, raczej jest praca. Mam parę znajomych i każda gdzieś gra.

Jak student może zarobić pieniądze?
Generalnie pracy dla studentów w wakacje jest mnóstwo. Najczęstszymi ofertami pracy dla studentów są: roznoszenie ulotek, praca jako magazynier, sprzedawca w sklepie czy [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Ile-p%C5%82ac%C4%85-za-zbieranie-bor%C3%B3wek-w-Wojniczu-w-2013-roku-t]zbieranie borówek[/url]. Generalnie jest to tymczasowa, sezonowa praca dorywcza. Takich ogłoszeń najlepiej jest poszukiwać w Internecie.
dzielnicowy 44 11,237 26-12-2016 11:06
Ostatni post: janko22
  Studia zaoczne a praca
Mam pytanie, a mianowicie jak pracodawcy patrzą na osoby po studiach zaocznych? Jakie mają one szanse na znalezienie pracy w stosunku do osób, które były na studiach dziennych? Jeśli taki temat już gdzieś jest to bardzo przepraszam
Rahl156 0 186 12-12-2016 21:10
Ostatni post: Rahl156
  Jakich zawodów brakuje w Polsce?
Najbardziej będą teraz królowały zawody fizyczne - pracownicy fizyczni, osoby generalnie po zawodówkach. Tych zawodów już teraz brakuje w Polsce a w najbliższych latach zjawisko to będzie się tylko nasilało. Jeśli chodzi o wykształcenie wyższe, to pracownicy branży IT. inżynierowie - w ciągu najbliższych kilku lat na pewno będzie na nich zapotrzebowanie - ponoć ciągle ich brakuje. Moim zdaniem także branża medyczna - pracy dla lekarzy, pielęgniarek nie powinno zabraknąć.
przemx 8 5,579 16-11-2016 0:27
Ostatni post: alikrysiak
  Ile zarabia copywriter?
Mam znajomego, który pracuje jako copywriter w agencji reklamowej w Warszawie. Posiada 5 lat doświadczenia i zarabia 4500 zł [b]netto[/b].
e-zarobki 11 5,164 09-11-2016 15:01
Ostatni post: Cubaza
  Jak wygląda praca w call center?
Za duża odpowiedzialność. Odpowiedzialność za co? Za co jesteś odpowiedzialny w call center?
czesiek 5 1,605 14-10-2016 12:14
Ostatni post: croAnka