Liczba postów: 37
19
Dołączył: May 2013
Jeśli ktoś skończył potoczną zawodówkę, to wraz ze skończeniem szkoły nie znajdzie pracy, czy jeśli zarejestruje się w urzędzie pracy, to będzie mu legalnie mógł przysługiwać zasiłek dla bezrobotnych? Jakie wymagania trzeba spełnić tak w ogóle?
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Nie. Nie będzie Ci przysługiwać zasiłek dla bezrobotnych... W ogóle to dlaczego sądzisz, że będzie ktoś taki miał zasiłek.
Liczba postów: 37
19
Dołączył: May 2013
A dlaczego ktoś ma nie mieć zasiłku, skoro jest osobą bezrobotną po skończeniu szkoły zawodowej? Skoro jest osobą bezrobotną to powinien przysługiwać jej zasiłek przez ten okres czasu przez który nie ma pracy. Zasiłek chyba dostaje się przez rok od chwili zarejestrowania się w urzędzie pracy, ale pewnym nie jestem.
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
No oczywiście. Dajmy wszystkim po szkole zawodowej zasiłek. Co tam zaszalejmy. Dajmy też po liceum, gimnazjum i technikum. Dajmy też po studiach na administracji, filologii, ekonomii, fizjoterapii itp. bo ktoś pracy nie ma.
Takie rozumowanie jest ideologiczne. Dajmy zasiłek wszystkim, którzy nie mają pracy. A skąd na to pieniądze się weźmie? Zasiłek przysługuje osobie przez rok, kiedy ma przepracowane minimum rok. A nie każdemu kto jest bezrobotny. I dobrze, że tak jest. Bo w takim wypadku po co pracować skoro ma się zasiłek...
Liczba postów: 37
19
Dołączył: May 2013
Taka powinna być kolej rzeczy. Że jeśli ktoś ma pracę to pracuje za więcej i się cieszy a jak ktoś nie może znaleźć pracy, to zasiłek dla bezrobotnych powinien być dla wszystkich (bez konieczności przepracowania chociażby roku) ale powinien być niższy dla tych osób, które pracowały mniej niż rok. Dla osób które pracowały więcej niż rok powinien zostać bez zmian.