04-06-2015, 10:06
Czy stażysta może pracować w weekendy/święta/niedziele/soboty?
Czy stażysta może pracować w weekendy/święta/niedziele/soboty? Czy jest gdzieś przepis, który o tym mówi? Generalnie załóżmy, że stażysta jest zatrudniony na umowę zlecenie a jego wynagrodzenie nie jest stałe, tylko zależy od liczby przepracowanych przez niego godzin.
04-06-2015, 14:10
Czy stażysta może pracować w weekendy/święta/niedziele/soboty?
Tak, stażysta może pracować w soboty, niedziele czy święta. Przepisy nie mówią nic na temat tego, w jakie dni wolno (a w jakie nie wolno) pracować stażyście. Zatem jeśli w danym zakładzie pracy, w którym taki staż jest odbywany, harmonogram pracy obowiązuje także w weekendy i święta - to stażysta w te dni może pracować. Warto przy tym dodać, że za pracę w sobotę czy niedzielę, stażyście przysługuje dzień wolnego.

Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Z tego co się orientuję, testy w Comarchu nie są specjalnie trudne. Wybierasz sobie zawsze jakiś moduł z którego się czujesz mocny i związany ze stanowiskiem na które aplikujesz. Test składa się z dwóch części - ogólnej (jakieś proste zadania matematyczne) oraz specjalistycznej badającej ogólny poziom wiedzy z konkretnej dziedziny.
maciekmm 5 7,258 09-01-2016 13:26
Ostatni post: Cubaza
  Ile godzin dziennie / tygodniowo trwa staż?
Długość tygodnia pracy stażysty nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. Czyli stażysta na stażu pracuje najczęściej w normalnym wymiarze godzin, tak jak zwykły pracownik - tak jest w przypadku "profesjonalnego" stażu. Jeśli pójdziesz na staż byleby tylko go odbębnić, gdy uczelnia Cię gdzieś wyśle, wtedy rzadko w ogóle się "pracuje" pełną stawkę.
studentPWSZ 6 11,673 28-11-2015 23:37
Ostatni post: tru
  Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Nie sądzę. Pracując na stażu pracujesz na umowie śmieciowej, czyli dla banku praktycznie nie masz żadnej zdolności kredytowej. Oczywiście możesz próbować starać się o pożyczkę lub kredyt w instytucjach poza bankowych, jednak tam oprocentowanie takich pożyczek jest bardzo wysokie, przez co nie opłaca się zadłużać już w tak młodym wieku. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które sprawdziłoby się w przypadku stażystów - studentów. Chodzi o kredyt studencki, który [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jaki-bank-udziela-kredyt%C3%B3w-studenckich-w-2013-2014-2015-roku-t]udzielany jest przez kilka banków[/url]. W takim przypadku nie musisz nawet nigdzie pracować czy być stażystą - wystarczy być studentem i dodatkowo możesz otrzymać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach.
fleksi 2 1,322 12-11-2015 14:38
Ostatni post: margie.19
  Czy praktyki to doświadczenie zawodowe?
Czy praktyki to doświadczenie zawodowe? Czy to się później liczy, kiedy szukam pracy?
fleksi 1 922 10-09-2015 7:00
Ostatni post: czesiek
  Czy praktyki są płatne?
Wszystko zależy od tego, jakie praktyki uda Ci się załatwić. Z założenia praktyki są bezpłatne a staż jest płatny (po szczegóły zapraszam do wątku: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/R%C3%B3%C5%BCnica-pomi%C4%99dzy-sta%C5%BCem-a-praktyk%C4%85-t]różnica między stażem a praktyką[/url]), ale firmy wielokrotnie nadużywają tych określeń a także używają ich zamiennie. Można bowiem spotkać ogłoszenie o tytule: [/b]płatne praktyki[/b] albo w treści ogłoszenia o stażu znajdujemy informację, że [b]staż jest bezpłatny[/b]. Docelowo w każdym razie praktyki są bezpłatne, jednak może zdarzyć się, że pracodawca Ci za nie zapłaci, ale tego typu kwestie należy ustalać indywidualnie i dopytywać się o te szczegóły w ogłoszeniu.
Halina 1 872 02-09-2015 7:36
Ostatni post: Dobromir