Czy strażnik miejski może zostać radnym?
Proszę o odpowiedź w nurtującej mnie kwestii, czy strażnik miejski może zostać radnym? Mam ku temu poważne wątpliwości, gdyż jako strażnik miejski, który jest funkcjonariuszem publicznym, może jednocześnie pełnić obowiązki radnego?

Z tego co mi wiadomo, strażnik miejski może zostać radnym. Dlaczego miałoby być inaczej? Z reguły osoby, które zostają radnymi pełnią też inne funkcje, pracują w innych zawodach. Generalnie z funkcji radnego nie da się wyżyć, gdyż zarobki radnego nie należą do zbyt wysokich. Poza tym nie należy tej posady traktować jako pracy na etat, gdyż sesje z udziałem radnych odbywają się kilka razy w miesiącu.

Dobromir napisał(a):W Polsce jest cała masa strażników miejskich, którzy pełnią od wielu lat funkcję radnego gminy, powiatu czy miasta. Dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań co do tego.
Jakieś badania? Gdzieś takie dane są opublikowane, że możesz to napisać?

Poza tym
Dobromir napisał(a):Generalnie z funkcji radnego nie da się wyżyć, gdyż zarobki radnego nie należą do zbyt wysokich.
2280zł dochodu nieopodatkowanego, którego nigdzie nie trzeba wykazywać to dla Ciebie mało? Powiedz to tysiącom, setkom tysięcy osób, które żyją za 1500zł opodatkowanego jeszcze przez różne instytucje w naszym kraju...

Wystarczy sobie poczytać w sieci, że takie osoby są a w skali całego kraju na pewno są ich setki jak nie tysiące. Oczywiście, może ten dochód miesięczny na poziomie 2 tysięcy złotych jest tylko w dużych miastach, jednakże mimo wszystko trochę tych pieniędzy jest. Zważywszy też na to, że nie w każdym mieście są takie zarobki wśród radnych.

Czy absolwent może korzystać z konta studenckiego?
Czy absolwetn określonej uczelni, może w sposób w pełni legalny i bezproblemowy korzystać z rachunku studenckiego?
gimber 1 2,109 04-12-2018, 13:35
Ostatni post: janko22