Czy student musi płacić alimenty?
Pytanie czysto teoretyczne. Czy student musi płacić alimenty, jeżeli studiuje dziennie i nie posiada żadnych dochodów? Oczywiście w takim przypadku decyduje sąd, ale czy w każdym przypadku i zawsze student będzie musiał zapłacić?
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Student i już alimenty? Chyba jest to raczej rzadko spotykane, aby student płacił alimenty. Alimenty zasądza sąd i to on na podstawie np. wynagrodzenia ustala ich wysokość.

Jeżeli student (dana osoba) wykaże, że dochodów nie posiada, sąd może uchylić (zapewne) obowiązek płatności alimentów.

Ale wtedy może zasądzić areszt a alimenty płaci państwo z tego co mi wiadomo.

Chociaż faktycznie, sąd bardzo rzadko uchyla obowiązek płacenia alimentów.

Do płacenia alimentów mimo wszystko student jest zobowiązany, gdy zobowiąże go do tego sąd, a w większości przypadków tak się dzieje. Jeśli nie ma z czego płacić, alimenty będzie płacił ZUS, a w swoim czasie sięgnie po zaległości do byłego studenta.

Czyli w sumie jeżeli student płaciłby te 200 zł miesięcznie na dziecko, to nawet jeżeli student nie miałby żadnych dochodów to i tak musi płacić nawet wyższe alimenty jeżeli matka dziecka będzie chciała a sąd się zgodzi?

Czy w salonie Play można płacić kartą?
Ktoś z Was orientuje się, czy w salonach sieci Play podczas zakupu i podpisywania umowy można zapłacić za telefon kartą? Czy może przyjmują oni tylko i wyłącznie gotówkę? Pamiętam, że swego czasu nie było u nich terminali płatniczych, ale może od jakiegoś czasu zmieniło się to. Gdyby ktoś wiedział, byłbym wdzięczny za informację.
lewus0000 2 4,379 29-10-2015, 2:25
Ostatni post: gimber