• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy studia inżynierskie są trudne?
#1
Powiedzcie mi czy studia inżynierskie są naprawdę tak trudne? Czy aby dostać tytuł inżyniera jak mówią trzeba się naprawdę namęczyć?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź !

#2
Wszystko zależy dla kogo. Jeśli ktoś woli uczyć się czegoś na pamięć to łatwiejsze będą studia humanistyczne jeśli ktoś ma odwrotnie to łatwiejsze będą techniczne. Sam studiuję właśnie na kierunku inżynierskim i jak dla mnie są to bardzo łatwe studia, ale ja zawsze wolałem matematykę niż historię. Nie lubię się uczyć czegoś na pamięć.

#3
Właściwie zgodzę się z adminem. Są studia inżynierskie łatwiejsze i trudniejsze. Dla jednego studia np. mechatroniczne będą trudne a dla innej osoby studia inżynierskie na automatyce i robotyce będą łatwe. Tak samo wszystko zależy od uczelni - są uczelnie które na studiach inżynierskich dużo wymagają, a są uczelnie, które na tym samym kierunku wprowadzają trochę więcej luzu na zajęciach i nie wymagają tyle co na tym samym kierunku na innej uczelni. Reasumując, studia inżynierskie studiom inżynierskim nierówne Uśmiech

Dla mnie studia inżynierskie na kierunkach na których jest dużo projektowania są trudne. Czyli architektura, budownictwo - jest tam masa różnego rodzaju projektów do wykonania nad którymi niekiedy trzeba spędzać całe dnie i noce - to jest trudny kierunek jak dla mnie.

Ogólnie jeżeli ktoś lubi architekturę, rysowanie, projektowanie, to z pewnością takie studia inżynierskie nie będą trudne.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Czy w pracy inżynierskiej można cytować?
Zastanawiam się, czy pisząc pracę inżynierską można w niej wprost cytować, czyli wklejać gotowe, skopiowane cytaty z kogoś książki? Oczywiście mam tutaj na myśli legalne cytowanie, czyli gdy podamy źródło skąd taki cytat zapożyczyliśmy. Czy ktoś ma jakieś inne informacje w tym temacie? Znacie szczegóły odnośnie cytowania w pracy inżynierskiej na PWSZ w Tarnowie? Temat nie dotyczy mnie, ale muszę pomóc znajomemu, który pisze pracę inżynierską i nie jest pewien, czy dany cytat może wprost skopiować, czy musi go "przerobić", ale myśl cytatu pozostawić. Chodzi o to, aby [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-PWSZ-w-Tarnowie-korzysta-z-systemu-antyplagiatowego-t]system antyplagiatowy na PWSZ w Tarnowie[/url] nie uznał jego pracy za plagiat. Pomóżcie!
palaus2 2 1,807 04-12-2015, 19:11
Ostatni post: palaus2