01-11-2012, 11:01
Czy studia inżynierskie są trudne?
Powiedzcie mi czy studia inżynierskie są naprawdę tak trudne? Czy aby dostać tytuł inżyniera jak mówią trzeba się naprawdę namęczyć?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź !
02-11-2012, 13:04
Czy studia inżynierskie są trudne?
Wszystko zależy dla kogo. Jeśli ktoś woli uczyć się czegoś na pamięć to łatwiejsze będą studia humanistyczne jeśli ktoś ma odwrotnie to łatwiejsze będą techniczne. Sam studiuję właśnie na kierunku inżynierskim i jak dla mnie są to bardzo łatwe studia, ale ja zawsze wolałem matematykę niż historię. Nie lubię się uczyć czegoś na pamięć.
28-12-2013, 13:43
Czy studia inżynierskie są trudne?
Właściwie zgodzę się z adminem. Są studia inżynierskie łatwiejsze i trudniejsze. Dla jednego studia np. mechatroniczne będą trudne a dla innej osoby studia inżynierskie na automatyce i robotyce będą łatwe. Tak samo wszystko zależy od uczelni - są uczelnie które na studiach inżynierskich dużo wymagają, a są uczelnie, które na tym samym kierunku wprowadzają trochę więcej luzu na zajęciach i nie wymagają tyle co na tym samym kierunku na innej uczelni. Reasumując, studia inżynierskie studiom inżynierskim nierówne

Dla mnie studia inżynierskie na kierunkach na których jest dużo projektowania są trudne. Czyli architektura, budownictwo - jest tam masa różnego rodzaju projektów do wykonania nad którymi niekiedy trzeba spędzać całe dnie i noce - to jest trudny kierunek jak dla mnie.

Ogólnie jeżeli ktoś lubi architekturę, rysowanie, projektowanie, to z pewnością takie studia inżynierskie nie będą trudne.

Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Czy w pracy inżynierskiej można cytować?
Zastanawiam się, czy pisząc pracę inżynierską można w niej wprost cytować, czyli wklejać gotowe, skopiowane cytaty z kogoś książki? Oczywiście mam tutaj na myśli legalne cytowanie, czyli gdy podamy źródło skąd taki cytat zapożyczyliśmy. Czy ktoś ma jakieś inne informacje w tym temacie? Znacie szczegóły odnośnie cytowania w pracy inżynierskiej na PWSZ w Tarnowie? Temat nie dotyczy mnie, ale muszę pomóc znajomemu, który pisze pracę inżynierską i nie jest pewien, czy dany cytat może wprost skopiować, czy musi go "przerobić", ale myśl cytatu pozostawić. Chodzi o to, aby [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-PWSZ-w-Tarnowie-korzysta-z-systemu-antyplagiatowego-t]system antyplagiatowy na PWSZ w Tarnowie[/url] nie uznał jego pracy za plagiat. Pomóżcie!
palaus2 2 1,472 04-12-2015 19:11
Ostatni post: palaus2
  Chemia czy Inżynieria materiałowa?
Dostałam się na chemie na PWSZ jednak teraz myślę, że nie była to do końca przemyślana decyzja. Poczytałam trochę, pogadałam z ludźmi i pracy po tym nie ma, tym bardziej, że na PWSZ jest tylko licencjat. I zaczęłam się zastanawiać nad pójściem na inżynierię materiałowa. Jak myślicie, co lepsze z tych dwóch? :D Chemia czy Inżynieria materiałowa? O pracy w Tarnowie nawet za bardzo nie marze ale gdziekolwiek :D i drugie pytanie czy osoba taka jak ja która zawsze była bardziej za biologia niż fizyką, dałaby sobie tu rade? niby to nie politechnika ale jednak te wszystkie rysunki techniczne, mechanika itp, dałoby rade to ogarnąć dla kogoś kto nie jest typowym umysłem ścisłym? matmę lubiłam zawsze ale fizyki nigdy się nie uczyłam :D
kama94 1 1,177 15-08-2015 10:17
Ostatni post: t_wronicki
  Ile kosztuje warunek z fizyki?
Jak już napisano na naszym forum, [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Op%C5%82ata-za-warunek-t]opłata za warunek[/url] wynosi w zależności od tego, ile godzin miały zajęcia, których nie zaliczyłaś. Stawka rozliczania się jest godzinowa, czyli płacisz za każdą godzinę niezaliczonych zajęć.
maja77 1 4,415 17-02-2014 10:11
Ostatni post: admin
  Czy humanista poradzi sobie na politechnice?
Jeżeli tylko ten humanista jest gotowy do regularnej i ostrej nauki na pierwszym roku studiów inżynierskich, gdzie najtrudniejszymi i najcięższymi przedmiotami jest matematyka i fizyka, to potem sobie poradzi. Wszystko zależy od zaangażowania danej osoby i chęci do samodzielnej pracy. Znam osobę po liceum humanistycznym na studiach inżynierskich i zalicza wszystkie semestry, więc da się, jednak trzeba się do tego mocno przyłożyć, głównie jak już wspomniałem - na pierwszym roku.
trupper 1 2,334 05-02-2014 19:32
Ostatni post: admin
  Na jakie studia techniczne warto iść?
Zajrzyj do [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jaki-kierunek-techniczny-warto-studiowa%C4%87-t]tego[/url] wątku. Masz tam cały wywód na temat kierunków technicznych, na które warto pójść w dzisiejszych czasach.
grojec 3 1,836 02-01-2014 14:17