Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy studia inżynierskie są trudne?
#1
Powiedzcie mi czy studia inżynierskie są naprawdę tak trudne? Czy aby dostać tytuł inżyniera jak mówią trzeba się naprawdę namęczyć?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź !
 
Reply
#2
Wszystko zależy dla kogo. Jeśli ktoś woli uczyć się czegoś na pamięć to łatwiejsze będą studia humanistyczne jeśli ktoś ma odwrotnie to łatwiejsze będą techniczne. Sam studiuję właśnie na kierunku inżynierskim i jak dla mnie są to bardzo łatwe studia, ale ja zawsze wolałem matematykę niż historię. Nie lubię się uczyć czegoś na pamięć.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#3
Właściwie zgodzę się z adminem. Są studia inżynierskie łatwiejsze i trudniejsze. Dla jednego studia np. mechatroniczne będą trudne a dla innej osoby studia inżynierskie na automatyce i robotyce będą łatwe. Tak samo wszystko zależy od uczelni - są uczelnie które na studiach inżynierskich dużo wymagają, a są uczelnie, które na tym samym kierunku wprowadzają trochę więcej luzu na zajęciach i nie wymagają tyle co na tym samym kierunku na innej uczelni. Reasumując, studia inżynierskie studiom inżynierskim nierówne Uśmiech

Dla mnie studia inżynierskie na kierunkach na których jest dużo projektowania są trudne. Czyli architektura, budownictwo - jest tam masa różnego rodzaju projektów do wykonania nad którymi niekiedy trzeba spędzać całe dnie i noce - to jest trudny kierunek jak dla mnie.

Ogólnie jeżeli ktoś lubi architekturę, rysowanie, projektowanie, to z pewnością takie studia inżynierskie nie będą trudne.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na jakie studia techniczne warto iść?
Na jakie studia techniczne warto iść? Który kierunek techniczny zapewni nam dzisiaj największe możliwości wyboru i elastyczności na rynku pracy? Jeśli macie jakieś doświadczenia z tym związane, napiszcie.
grojec 3 3,940 02-01-2014, 14:17
Ostatni post: adminBrowsing: 1 gości