10-02-2015, 16:26
Czy w pracy magisterskiej można korzystać z pracy licencjackiej?
Zastanawiam się, czy pisząc pracę magisterską mogę korzystać z mojej pracy licencjackiej. Załóżmy, że w pracy magisterskiej realizuję podobne zagadnienie, które opisywałem w pracy licencjackiej. Czy zatem mogę np. skopiować ten sam rozdział z pracy licencjackiej bez konieczności podawania źródła, skoro była ona mojego autorstwa te 3 lata temu? Jak to wygląda z punktu widzenia prawnego oraz systemu anty plagiatowego?
24-02-2015, 11:51
Czy w pracy magisterskiej można korzystać z pracy licencjackiej?
Skopiować z całą pewnością nie można, ale bez problemu da się wykorzystać Twoją pracę licencjacką w napisaniu magisterki. Napisz do mnie na priv, chętnie pomogę

Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 15,247 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 4,866 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
masa992 4 40,658 03-12-2015 13:27
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 71,216 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,390 25-08-2015 19:43
Ostatni post: admin