28-03-2013, 15:32
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Powitać. Dziś chciałbym się dowiedzieć czy w wielką sobotę obowiązuje post w jakiejkolwiek postaci? Czy można jeść mięso w wielką sobotę czy trzeba pościć i jeść bez mięsa tylko 3 razy dnia w tym raz do syta jak to jest w wielki piątek?
28-03-2013, 18:50
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Zaleca się ale obowiązku pod karą grzechu nie ma.
28-03-2013, 19:01
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Z tego co się orientuję, to w sobotę po wieczornej mszy można już "świętować i radować się" czyli objadać się, jak kto woli. A od czwartkowej mszy św. (wieczornej) się pości aż do wspomnianej wieczornej mszy.
03-05-2013, 14:07
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Czyli w Wielką Sobotę post ścisły już pewnie nie obowiązuje, tak? Dobrze myślę?

Czy w czasie postu można pić alkohol?
W Wielkim Poście nie chodzi o to, aby czegoś zabronić, że kościół zabrania w tym czasie imprez, szaleństw czy chociażby picia alkoholu. Cała idea Wielkiego Postu jest taka, że kościół zaprasza nas właśnie w okresie Wielkiego Postu do podjęcia wyzwania, do postanowienia sobie czegoś. Wcale nie jest to równoznaczne z tym, że koniecznie trzeba chodzić smutny, umartwiać się i nie korzystać z żadnych przyjemności z życia.
memento_mori 8 6,254 18-08-2016 14:10
Ostatni post: Aseretrik
  "U Czesława" - Okuninka, Włodawa - opinie
Witam Wybieram się w najbliższym czasie na wakacje do Okuninki w gminie Włodawa. Znalazłem nocleg: "U Czesława". Czy ktoś mógłby mi napisać jakieś opinie o tym miejscu? Czy warto się tam wybrać? Był tam ktoś, gdyż nie mogę znaleźć nawet adresu tego miejsca na mapie. Czy to miejsce istnieje tak naprawdę? u czesława przystań klawa okuninka włodawa opinie
spamer24 0 92 12-08-2016 21:53
Ostatni post: spamer24
  Czy można iść do kościoła w krótkich spodenkach?
Sporo nawet dorosłych osób przyszło dzisiaj w niedzielę do kościoła w krótkich spodenkach. Oczywiście dobrze, jeśli byłyby to spodnie dłuższe niż za kolana. Nikt się tym nie przejmuje czy przyszedłeś w długich czy krótkich spodniach.
memento_mori 15 11,988 09-07-2016 9:14
Ostatni post: miniek15m
  Jak dojechać z dworca na ulicę traugtta?
Autobus nr. 9 albo 14. Prawdopodobnie :) 60 znaków 60 znaków
Waxy 1 218 25-05-2016 15:27
Ostatni post: miniek15m
  Jaki prezent dla dziadka na 80 urodziny?
Dziadkowi na 80-te urodziny dobrze byłoby kupić coś, co mu się przyda. Nie są mu potrzebne żadne słodkości, zważywszy na to, że jest już w podeszłym wieku i cukier może być zbyt szkodliwy. Dziadkowi można kupić np. dobre wino czy jakiś 'napój na serce' (np. Biovital), ogólnie coś na lepsze krążenie. Oprócz tego dobrym prezentem byłoby Wasze wspólne zdjęcie, ładnie oprawione w ramkę. Oprócz tego możesz kupić dziadkowi portfel, skórzany pasek czy nowe okulary.
mateusz_z93_1993 7 1,269 12-05-2016 11:59
Ostatni post: daniel299