28-03-2013, 15:32
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Powitać. Dziś chciałbym się dowiedzieć czy w wielką sobotę obowiązuje post w jakiejkolwiek postaci? Czy można jeść mięso w wielką sobotę czy trzeba pościć i jeść bez mięsa tylko 3 razy dnia w tym raz do syta jak to jest w wielki piątek?
28-03-2013, 18:50
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Zaleca się ale obowiązku pod karą grzechu nie ma.
28-03-2013, 19:01
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Z tego co się orientuję, to w sobotę po wieczornej mszy można już "świętować i radować się" czyli objadać się, jak kto woli. A od czwartkowej mszy św. (wieczornej) się pości aż do wspomnianej wieczornej mszy.
03-05-2013, 14:07
Czy w wielką sobotę obowiązuje post?
Czyli w Wielką Sobotę post ścisły już pewnie nie obowiązuje, tak? Dobrze myślę?

Prawko na kat. B
Za którym razem zdaliście prawo jazdy kat. B? Dużo się uczyliście do egzaminu teoretycznego? Czy można takie prawko ogarnąć w ciągu 1 miesiąca?
janko22 3 125 10-01-2017 8:41
Ostatni post: gimber
  Jaki prezent dla dziadka na 80 urodziny?
Dziadkowi na 80-te urodziny dobrze byłoby kupić coś, co mu się przyda. Nie są mu potrzebne żadne słodkości, zważywszy na to, że jest już w podeszłym wieku i cukier może być zbyt szkodliwy. Dziadkowi można kupić np. dobre wino czy jakiś 'napój na serce' (np. Biovital), ogólnie coś na lepsze krążenie. Oprócz tego dobrym prezentem byłoby Wasze wspólne zdjęcie, ładnie oprawione w ramkę. Oprócz tego możesz kupić dziadkowi portfel, skórzany pasek czy nowe okulary.
mateusz_z93_1993 10 2,527 09-01-2017 12:54
Ostatni post: janko22
  Jak sprawdzić biuro podróży?
Witam, czy ktoś z was kiedyś sprawdzał firmę w jakimś rejestrze, np. BIG? Bo ja w sumie trafiłem na to przypadkiem, a chcemy z żoną wykupić wyjazd na narty i pomyślałem, że możnaby sprawdzić nasze biuro podróży. Jeszcze nigdy tego robiłem, na razie tylko trochę czytałem - https://erif.pl/promocja/jak-sprawdzic-firme-big/ . Nie orientuje się może ktoś jak to wygląda?
Aseretrik 0 66 28-12-2016 12:27
Ostatni post: Aseretrik
  Czy Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę trzeba iść do kościoła?
Wielki Czwartek nie jest świętem nakazanym, więc [b]w Wielki Czwartek nie trzeba iść do kościoła[/b]. Tak samo jest z Wielkim Piątkiem oraz Wielką Sobotą - w te dni również [b]nie trzeba uczestniczyć we mszy świętej, ani tym bardziej iść do kościoła[/b]. Jednakże są to święta raz do roku, stąd wiele osób po prostu idzie w te dni do kościoła.
memento_mori 9 18,738 28-09-2016 5:36
Ostatni post: kasia033
  Czy post w piątek został zniesiony?
Rozumiem, że chodzi Ci o post mięsny w piątek, tak? Z tego co się orientuję to chyba nikt nie wpadł na pomysł aby znieść ten post. Zresztą i tak niewiele osób go przestrzega. Zatem post w piątek nie został zniesiony :)
memento_mori 10 16,686 28-09-2016 5:34
Ostatni post: kasia033