14-08-2013, 11:23
Witajcie
Chciałabym się dowiedzieć czy warto studiować filologię czeską? Czy uważacie , że akurat filologia czeska jest przyszłościowa? Na pewno nie ma tylu absolwentów po tym kierunku co po innych filologiach. Czy zatem widzicie przyszłość po tymże kierunku studiów?
14-08-2013, 13:28
Czy warto studiować filologię czeską?
Jeżeli już bardzo chcesz studiować jakąś filologię, dobrze byłoby wybrać właśnie taką, po której każdego roku nie ma kilkudziesięciu tysięcy absolwentów. Filologia czeska jak i rosyjska (o którą pytałaś w innym wątku) są tymi rzadziej wybieranymi filologiami.

Lektorat z języka obcego
Tutaj w mojej ocenie wydaje się, że musisz wybrać taki język, który Cię interesuje. Możesz także poczytać o tym [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jakiego-j%C4%99zyka-obcego-warto-si%C4%99-uczy%C4%87-t]jakiego języka warto się uczyć[/url]. Sam osobiście na Twoim miejscu wybrałbym język włoski :)
buterfly123 2 4,656 27-08-2014 18:09
Ostatni post: crack
  Czy warto studiować filologię rosyjską?
Wcale po filologii rosyjskiej nie jest tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. Faktem jest, że co roku absolwentów filologii rosyjskiej jest znacznie mniej niż absolwentów chociażby filologii angielskiej. Najważniejsze to to, że w Tarnowie nie ma kierunku związanego z filologią rosyjską, są one prowadzone tylko w większych miastach w których jest większa szansa na znalezienie pracy, która wymagałaby znajomości tego języka (chociażby korporacje). Pracy jednak wcale nie ma tak dużo, jakby się mogło wydawać, ale osoby obrotne na pewno sobie poradzą.
madeleine 6 5,118 11-08-2014 15:43
Ostatni post: justylla
  Dziennikarstwo czy filologia polska?
Prawda jest taka, że jeśli wiążesz przyszłość z dziennikarstwem studia nie są Ci do tego potrzebne :) Słyszałem, że najlepiej kształcić się w dziedzinie o której chce się pisać ;)
patii2251 2 1,568 22-10-2013 23:07
Ostatni post: spamer24
  Inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2013/14 w Instytucie Humanistycznym odbędzie się w poniedziałek [b]30 września 2013 roku o godzinie 10.00[/b] w auli uczelnianej - [b]sala nr C017[/b]. W uroczystej inauguracji [b]mają obowiązek uczestniczyć studenci I roku[/b] (teoretycznie) studiów, po zakończeniu której otrzymają: - indeks; - legitymację studencką; - kartę zdrowia; - umowę do podpisania w sprawie odpłatności za studia;
admin 6 2,495 23-09-2013 11:27
Ostatni post: noldor
  Filologia angielska czy germańska
Może się wydawać, że łatwiej będzie po filologii angielskiej, jednak ten język jest popularniejszy. A co do tego, która ciekawsza - nie da się ocenić.
Gusior 2 1,658 17-07-2013 12:03
Ostatni post: angela557