• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy warto studiować filologię rosyjską?
#1
Oprócz filologii czeskiej rozważam jeszcze filologię rosyjską. Czy zatem może warto studiować np. filologię rosyjską? Czy może czeską jak pytałam w poprzednim wątku? Macie jakieś sugestie z tym związane?
 
Reply
#2
Jeżeli Cię interesuje Rosja, język rosyjski, kultura życia w Rosji to dlaczego by nie? Zawsze warto studiować to co nas interesuje aby naszą wiedzę w danej dziedzinie pogłębić.
 
Reply
#3
Zdecydowanie warto studiować filologię rosyjską. Jest to nisza wśród wszystkich kierunków filologicznych. Na filologię angielską czy germańską każdego roku idą tłumy, które potem nie mogą znaleźć pracy, po filologii rosyjskiej z dobrymi wynikami i po praktykach możesz znaleźć naprawdę niezłą pracę czy to w Polsce w firmie, która działa na rosyjskim rynku czy to właśnie gdzieś w Rosji chociażby.
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą: http://urbanski-drzwi.pl/. Najlepszej jakości wyroby stolarskie: drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam!
 
Reply
#4
25 osób na filologii germańskiej średnio co roku to tłumy ? Duży uśmiech chyba nie, ale to prawda, bardziej opłacalna jest filologia rosyjska to na pewno.
 
Reply
#5
Wcale po filologii rosyjskiej nie jest tak kolorowo, jakby się mogło wydawać. Faktem jest, że co roku absolwentów filologii rosyjskiej jest znacznie mniej niż absolwentów chociażby filologii angielskiej. Najważniejsze to to, że w Tarnowie nie ma kierunku związanego z filologią rosyjską, są one prowadzone tylko w większych miastach w których jest większa szansa na znalezienie pracy, która wymagałaby znajomości tego języka (chociażby korporacje). Pracy jednak wcale nie ma tak dużo, jakby się mogło wydawać, ale osoby obrotne na pewno sobie poradzą.
 
Reply
#6
Zacznijmy od tego, że pracy nie ma teraz praktycznie w każdej dziedzinie więc raczej kolorowo nie ma po żadnym kierunku, wszędzie trzeba się niezłe natrudzić by znaleźć pracę w swoim zawodzie czy w ogóle jakąś pracę... ale wydaje mi się, że rosyjska z pośród tych trzech jeszcze najbardziej opłacalna, bo nie ma tak wielu absolwentów jak np. angielska.
 
Reply
#7
Pamiętaj, kieruj się tym co Cię interesuję, bo chyba nie chcesz aby studiowanie to była droga przez mękę. Po filo można znaleźć pracę np. jako korektor, tłumacz, pracownik w helpdesku (jak ja) etc. Oczko
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziennikarstwo czy filologia polska?
Witam Proszę powiedzieć, czy lepsze będą studia na kierunku dziennikarstwo czy może lepiej wybrać studia na filologii polskiej ze specjalnością edukacja medialna i dziennikarstwo? Co będzie lepsze Waszym zdaniem? Na dziennikarstwo zawsze jest sporo chętnych a na filologię polską chyba nie ma takiego dużego ruchu?
patii2251 2 2,994 22-10-2013, 23:07
Ostatni post: spamer24Browsing: 1 gości