12-08-2014, 7:33
Czy warto studiować filologię hiszpańską?
Ostatnio zainteresowała mnie filologia hiszpańska. Chciałbym się z Wami skonsultować, czy warto studiować filologię hiszpańską w dzisiejszych czasach? Wprawdzie nie ma tej filologii w ofercie PWSZ w Tarnowie, jednak mocno mnie ten kierunek zainteresował, gdyż jest dość rzadki. Nie ma w każdym razie tylu absolwentów co popularne filologie angielskie i niemieckie przez co myślę, że może o pracę byłoby łatwiej? Jak uważacie?
19-09-2014, 15:23
Czy warto studiować filologię hiszpańską?
Filologię zawsze warto studiować. Szczególnie, jeśli ktoś interesuje się językami, kulturą a w Twoim konkretnym przypadku - językiem hiszpańskim. Jeżeli tylko chcesz pogłębić swoją wiedzę w tym kierunku, lepiej poznać język, nauczyć się zwrotów, biegle mówić w danym języku to oczywiście, że warto studiować filologię hiszpańską. Jeśli chcesz mieć ciekawszą pracę, prowadzić interesujące życie to jak najbardziej filologia hiszpańska to może być to, czego Ci potrzeba.

W dzisiejszych czasach na uczelniach wciąż to język angielski bije rekordy popularności, a warto dodać, iż obecnie znajomość tego języka nie jest już niczym nadzwyczajnym. Zdecydowanie mniej jest osób ze znajomością języka hiszpańskiego niż angielskiego. Warto przy tym dodać, że ktoś kto zna język angielski wcale nie musiał kończyć filologii angielskiej. Obecnie dobrze jest znać przynajmniej dwa języki obce. Może właśnie język hiszpański będzie tym językiem, który zagwarantuje Ci lepszą pracę? Może dzięki jego znajomości znajdziesz pracę w ciepłej i lepszej Hiszpanii? Wybór należy do Ciebie!
19-09-2014, 15:32
Czy warto studiować filologię hiszpańską?
Dobromir napisał(a):Filologię zawsze warto studiować.
Daj mi jeden argument przemawiający za tym.
19-09-2014, 17:43
Czy warto studiować filologię hiszpańską?
Dlatego, że masz większe pole do popisu i więcej krajów, do których możesz uciec;P
A tak serio to chyba lepiej iść w język niż w pedagogikę, administrację, ekonomię. To tylko moje zdanie.
04-12-2014, 15:00
Czy warto studiować filologię hiszpańską?
Studiowałam 2 filologie jednocześnie angielską i hiszpańską, a i to było mi mało. Wszyscy mnie straszyli, że skończę jako nauczycielka i tyle z mojego podwójnego studiowania. Byłam optymistką i spotkałam druga optymistkę, a razem założyłyśmy sobie biuro tłumaczeń i jednocześnie firmę konsultingową (koleżanka co nieco liznęła ekonomii). Wszystko warto studiować, jeśli ma się do tego pasję! A wszelkie wyrachowane sposoby w stylu - idę na medycynę, żeby zarabiać potem kasę, zwykle kończą się zawałem
A to nie koniec dobrych niusów - nie znam nikogo z moich studiów, kto byłby bezrobotny albo pracował dużo poniżej kwalifikacji.
14-08-2015, 0:28
Czy warto studiować filologię hiszpańską?
Cubaza napisał(a):Daj mi jeden argument przemawiający za tym.

1.Można nauczyć się języka (poziom C1-C2)
2.Niektórych interesuje historia,kultura,polityka danych krajów o owym języku
3.Jeśli ktoś chce być nauczycielem, tłumaczem czy ambasadorem.

Która filologia najbardziej przyszłościowa
Chociaż żadna nie daje gwarancji pracy. Po "Angielskiej" możesz być nauczycielem lub tłumaczem. Nauczyciel pracy ot tak nie znajdzie, tłumacz prędzej, chociaż konkurencja ogromna. Nie ma jakiegoś "złotego kierunku", szczególnie pośród humanistycznych, a filologie takie są.
barti81 4 2,961 22-08-2015 20:44
Ostatni post: alikrysiak
  Czy warto studiować filologię włoską?
W ostatnich latach filologie mocno tracą. Co roku jest mnóstwo absolwentów różnej maści filologii, czy to germańskiej, angielskiej, czeskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej, włoskiej itd. którzy gdzieś muszą znaleźć pracę. Na pewno moim zdaniem w dzisiejszych czasach, jeżeli już myślimy o studiach filologicznych, które de facto są dla humanistów, nie warto studiować popularnych filologii takich jak chociażby filologia angielska czy germańska, gdyż teraz każda uczelnia w kraju (podkreślam - każda) praktycznie ma w swojej ofercie właśnie filologię angielską i germańską. Jeżeli zatem chodzi o tą kwestię, w mojej ocenie na pewno bardziej jest warto studiować filologię włoską niż np. filologię angielską. Jeśli kręci cię ten język i chcesz z nim związać swoją przyszłość to śmiało wybierz się na studia w tym kierunku. Pracę bez problemu można znaleźć, chociażby w tłumaczeniach czy consultingu.
Furmana Kapłana 1 1,890 01-09-2014 16:54
Ostatni post: admin
  Czy będą nowe kierunki filologiczne na PWSZ w Tarnowie w roku 2012/2013?
Nic się raczej na to nie zapowiada, by planowali uruchomić w tym roku akademickim nowe kierunki filologiczne. Planowane jest uruchomienie nowych kierunków - artystycznych , plastycznych i muzycznych.
bunny18 3 2,475 24-02-2012 17:20
Ostatni post: admin
  A może filologia rosyjska?
Może.Jednak nie wydaje mi się, by miało to tak duże wzięcie. Zresztą ciężko to przewidzieć. Gdyby się opłacało, otworzyli by już ten kierunek pewnie jakiś czas temu. A może kadry nie mają odpowiedniej? Nie wiadomo.
dzielnicowy 3 2,696 13-02-2012 11:33