• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy warto studiować filologię włoską?
#1
A może filologia włoska jest tym kierunkiem, który warto w dzisiejszych czasach studiować? Wiele się mówi, że teraz po żadnych studiach nie ma gwarantowanej pracy, ale z drugiej strony absolwentów filologii włoskiej przecież nie ma tak dużo jak np. absolwentów po filologii angielskiej. Czy może zatem warto studiować filologię włoską?
 
Reply
#2
W ostatnich latach filologie mocno tracą. Co roku jest mnóstwo absolwentów różnej maści filologii, czy to germańskiej, angielskiej, czeskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej, włoskiej itd. którzy gdzieś muszą znaleźć pracę. Na pewno moim zdaniem w dzisiejszych czasach, jeżeli już myślimy o studiach filologicznych, które de facto są dla humanistów, nie warto studiować popularnych filologii takich jak chociażby filologia angielska czy germańska, gdyż teraz każda uczelnia w kraju (podkreślam - każda) praktycznie ma w swojej ofercie właśnie filologię angielską i germańską.

Jeżeli zatem chodzi o tą kwestię, w mojej ocenie na pewno bardziej jest warto studiować filologię włoską niż np. filologię angielską. Jeśli kręci cię ten język i chcesz z nim związać swoją przyszłość to śmiało wybierz się na studia w tym kierunku. Pracę bez problemu można znaleźć, chociażby w tłumaczeniach czy consultingu.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto studiować filologię hiszpańską?
Ostatnio zainteresowała mnie filologia hiszpańska. Chciałbym się z Wami skonsultować, czy warto studiować filologię hiszpańską w dzisiejszych czasach? Wprawdzie nie ma tej filologii w ofercie PWSZ w Tarnowie, jednak mocno mnie ten kierunek zainteresował, gdyż jest dość rzadki. Nie ma w każdym razie tylu absolwentów co popularne filologie angielskie i niemieckie przez co myślę, że może o pracę byłoby łatwiej? Jak uważacie?
szegid 5 4,650 14-08-2015, 0:28
Ostatni post: KurapikaBrowsing: 1 gości