• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy warto studiować logistykę?
#1
Myślę nad kierunkiem studiów. Za 2 lata planuję zdawać maturę z przedmiotów technicznych rzecz jasna i wciąż mam dylemat co do wyboru kierunku kształcenia. W oko wpadła mi logistyka, jednakże nie znam za dobrze tego kierunku. Czy warto w ogóle studiować logistykę? Jest po tym jakaś dobrze płatna i ciekawa praca? Czy może lepiej sobie darować tego typu kierunek studiów i poszukać czegoś innego, bardziej przyszłościowego? Z niecierpliwością czekam na Wasze odpowiedzi.
 
Reply
#2
Jaka jest matura z przedmiotów technicznych? Jakie przedmioty techniczne zdaje się na maturze? Podstawy elektroniki? Budowa maszyn?
 
Reply
#3
A jaki ma to związek z tematem wątku? Chodziło mi o fizykę i matematykę. Można było napisać nauki ścisłe zamiast techniczne, to fakt.
 
Reply
#4
Logistyka na pewno nie jest takim kierunkiem po której nie ma pracy. Logistyka jest obecna praktycznie w każdej branży i dziedzinie naszego życia, dlatego pracę po logistyce na pewno powinno się znaleźć. Zatem nasuwa się odpowiedź, że tak - warto studiować logistykę. Większość absolwentów logistyki znajduje zatrudnienie w firmach z branży motoryzacyjnej, a także farmaceutycznej, spożywczej, elektronicznej, elektrotechnicznej oraz budowlanej. Kurierzy, dostawcy, transport międzynarodowy wciąż się rozwija i potrzebuje logistyków, dlatego jeżeli chodzi o przyszłość naszej gospodarki.
 
Reply
#5
Jeżeli ktoś ma na myśli pracę kierowcy międzynarodowego (TIR) to nie musi mieć do tego skończonych studiów wyższych na kierunkach takich jak transport czy logistyka. Wtedy nie ma sensu tracić czas na studiowanie logistyki, skoro można już pracować i zdobywać doświadczenie na ciągnikach siodłowych.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#6
Logistyka to dosyć nowy kierunek chyba, aczkolwiek warto studiować. Z tym, że później ciężko o pracę, bo wymagane jest doświadczenie.
Zapraszam na profesjonalny kurs baristyczny w Krakowie, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto studiować kryminalistykę?
Myślę o tym, aby po maturze iść na kryminalistykę. Czy warto studiować kryminalistykę? Są to studia, które by mnie ciekawiły ze względu na moje zainteresowania, ale czy jest praca po kryminalistyce? Czy chętnie absolwentów tego kierunku można przyjmować do pracy? Jak uważacie? Dajcie coś więcej znać w tym temacie. Pozdrawiam
commit 3 12,207 28-01-2016, 13:28
Ostatni post: TomatekBrowsing: 1 gości