Czy wpisywać do CV nieukończone studia i praktyki?
Witam
Czy dobrze jest wpisywać do CV zarówno praktyki zawodowe jak i nieukończone studia wyższe?
Czy jest to raczej nie na miejscu z tymi studiami które jeszcze nie zostały ukończone?

Co do praktyk zawodowych to bym je wpisał, bo ich nikt Ci nie zabierze, ale to też zależy od tego czy na tych praktykach naprawdę coś wyniosłeś czy nie...
A co do nieukończonych studiów to ja bym ich nie wpisywał pod żadnym skarbem. To tak jakbyś wpisał sobie:"Prawo jazdy kategorii B", ale przerwał kurs na części teoretycznej.

Ale chodzi o to że studiuję jeszcze... chyba dobrze byłoby wpisać nazwę uczelni??

No to na takiej zasadzie to tak, możesz wpisać Oczko
Myślałem, że nieukończone, czyli zerwane Oczko
Wpisujesz po prostu załóżmy 2010-nadal Oczko

Spoko pisałem w sumie na początku: "studia które jeszcze nie zostały ukończone" więc mi się to wydawało oczywiste Duży uśmiech

Czyli wpisać Uśmiech ok dzięki raz jeszcze

Fakt Oczko nie zauważyłem w tym drugim zdaniu słowa jeszcze Oczko
Zwracam honor Oczko

Wpisz datę rozpoczęcia studiów i odnośnie praktyk, tak samo. Tylko jeżeli te praktyki nie mają nic wspólnego z pracą, do której składasz CV, to ich nie wpisuj. Ja np. jak zanosiłam CV do agencji reklamowej, to nie pisałam, że odbyłam praktyki i staż w szkole, jako nauczycielUśmiech

Nieukończonych praktyk to ja bym nie wpisywał do CV, jeśli nie zostały one ukończone np. z Twojego lenistwa. To nie jest powód do dumy i chwalenia się tym w CV. Ogólnie warto też do CV wpisać studia, jeśli zostały one przerwane z powodu np. choroby, ale nauczyłeś się czegoś na nich i trwały one dłużej niż rok. Jeżeli nie ukończyłeś studiów krótszych niż rok, nie ma sensu wpisywać tego do CV. Taka jest moja opinia.

Czy warto jest kończyć studia MBA
Chciałbym w przyszłym roku uderzyć na studia MBA - ale pojęcia nie wiem gdzie je robić najlepiej. Dużo słyszałEm o różnych uczelniach no i ... mhm ... polecicie coś ? Czy w ogóle warto robić studia MBA ? czy wpływają na jakoś czy też mogą wpłynąć na naszą karierę ? Jakie macie zdanie ? Może znacie kogoś kto zrobił studia typu mba i rzeczywiście mu się to opłacało - bo studia nie są tanie niestety i decyzja jest poważna.
gimber 1 1,990 01-10-2018, 11:15
Ostatni post: janko22