Duży postęp prac przy rozbudowie kampusu PWSZ w Tarnowie
Pomimo tego, że na zewnątrz panują warunki iście syberyjskie, generalny wykonawca projektu pt. "Rozbudowa Kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie" prowadzi prace zgodnie z harmonogramem.

Prace przy rozbudowie uczelni zostały podzielone na kilka segmentów. W segmencie „A” który obejmuje halę sportową oraz garaż podziemny trwają prace związane z montażem konstrukcji dla sufitów, tynkowaniem szpalet, wykonywaniem zabudów, montażem grzejników. Rozpoczęte także zostało tynkowanie hali sportowej.

Segment „B” obejmuje zespół sportowo-rekreacyjny: w segmencie tym zakończono tynkowanie szpalet. Trwa wykonanie zabudów, montażu konstrukcji dla sufitów oraz montaż grzejników.

Pływalnia objęta została w segmentem "C", w którym zakończono malowanie ścian w piwnicach, montaż parapetów zewnętrznych, tynkowanie szpalet. Kontynuowane są prace nad instalacją technologii basenowej a także rozpoczęto reprofilację niecki basenowej.

Natomiast w segmencie "D", który obejmuje budynek dydaktyczny, trwa wykonanie zabudów, montaż grzejników oraz konstrukcji dla sufitów. Nadal wykonywane są instalacje CO, CW, CT oraz instalacja klimatyzacji i wentylacji. Zakończono tynkowanie szpalet oraz murowanie klombów. Rozpoczęto wykonywanie instalacji solarnej oraz gruntowanie ścian.

Natomiast w ramach robót zewnętrznych zakończono wykonywanie cokołu ogrodzenia, trwają obecnie prace nad montażem przęseł ogrodzeniowych, wykonywaniem krawężników oraz chodników przy budynku od strony północnej oraz południowej. Główny Wykonawca kontynuuje wywóz ziemi wraz z makroniwelacją terenu, a także prace nad instalacją elektryczną zewnętrzną.

Postęp prac budowlanych można śledzić na bieżąco za pomocą kamery internetowej skierowanej na plac budowy, link do której dostępny jest tutaj

Galerię zdjęć z postępów prac można obejrzeć na stronie naszej uczelni.

Nowy kierunek studiów na PWSZ w Tarnowie!
Nasza uczelnia poszerzyła kolejny raz swoją ofertę studiów. Tegoroczni maturzyści będą mogli wybrać nowy kierunek studiów, zaproponowany przez Instytut Humanistyczny a mianowicie: [b]pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z j. obcym[/b]. Propozycja ta jest odpowiedzią na zmiany w systemie edukacyjnym, które wprowadzą dla dzieci 5-letnich obowiązek nauki języków obcych od 1 września 2015 r., a dla pozostałych dzieci od 1 września 2017 r. Przyszli studenci tego kierunku otrzymają profesjonalne kształcenie w obszarach teorii i praktyki pedagogicznej, a także w obszarze kształcenia językowego. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może zapewnić dobre przygotowanie praktyczne dzięki współpracy z przedszkolami i szkołami podstawowymi z regionu tarnowskiego, a także z innymi instytucjami oświatowymi, m.in.: Delegaturą Kuratorium Oświaty a także Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Tarnowie. Absolwenci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do podjęcia pracy jako nauczyciele w przedszkolach (Zobacz: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Co-trzeba-zrobi%C4%87-i-jakie-studia-sko%C5%84czy%C4%87-aby-zosta%C4%87-przedszkolank%C4%85-t]Jakie studia na przedszkolankę[/url]) a także nauczać w klasach I-III Szkoły Podstawowej. Możliwe jest również zatrudnienie jako nauczyciel języka obcego w przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej. Przyjęcie kandydatów na I rok studiów pierwszego stopnia na nowy kierunek studiów będzie się odbywało na podstawie wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów objętych kwalifikacją na ten kierunek, czyli pod uwagę będzie brana matura z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.
admin 9 12,678 07-03-2015, 8:54
Ostatni post: Cubaza