• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Nowy kierunek studiów na PWSZ w Tarnowie!
#1
Nasza uczelnia poszerzyła kolejny raz swoją ofertę studiów. Tegoroczni maturzyści będą mogli wybrać nowy kierunek studiów, zaproponowany przez Instytut Humanistyczny a mianowicie: pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z j. obcym.

Propozycja ta jest odpowiedzią na zmiany w systemie edukacyjnym, które wprowadzą dla dzieci 5-letnich obowiązek nauki języków obcych od 1 września 2015 r., a dla pozostałych dzieci od 1 września 2017 r. Przyszli studenci tego kierunku otrzymają profesjonalne kształcenie w obszarach teorii i praktyki pedagogicznej, a także w obszarze kształcenia językowego.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie może zapewnić dobre przygotowanie praktyczne dzięki współpracy z przedszkolami i szkołami podstawowymi z regionu tarnowskiego, a także z innymi instytucjami oświatowymi, m.in.: Delegaturą Kuratorium Oświaty a także Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Tarnowie.

Absolwenci tego kierunku będą bardzo dobrze przygotowani do podjęcia pracy jako nauczyciele w przedszkolach (Zobacz: Jakie studia na przedszkolankę) a także nauczać w klasach I-III Szkoły Podstawowej. Możliwe jest również zatrudnienie jako nauczyciel języka obcego w przedszkolach oraz w edukacji wczesnoszkolnej.

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów pierwszego stopnia na nowy kierunek studiów będzie się odbywało na podstawie wyników egzaminu maturalnego z przedmiotów objętych kwalifikacją na ten kierunek, czyli pod uwagę będzie brana matura z języka polskiego oraz języka obcego nowożytnego.
 
Reply
#2
Ta uczelnia schodzi na psy oferując kolejny bezsensowny i bezwartościowy kierunek studiów produkujący tylko kolejne bezrobotne osoby. Tak samo jak: "Wzornictwo" czy "Grafika". Zamiast otworzyć jakiś techniczny kierunek studiów to otwierają ale humanistyczne po których w Tarnowie pracy nie znajdziesz, ani w innych miastach.
 
Reply
#3
Gdyby uczelni nie opłacało się otwierać tego kierunku, to by nie otwierała. Do tej pory pedagogika była w Tarnowie jedynie na prywatnej MWSE, za co trzeba było płacić.

Skoro są chętni, aby studiować ten kierunek to uczelnia to oferuje. Nie ma tu znaczenia, że jest to kierunek mało przyszłościowy, po którym o pracę ciężko. Uczelnia funkcjonuje jak firma - jeżeli jest popyt na dany kierunek, to uczelnia go oferuje. Tak samo jest z Ekonomią czy Administracją - co z tego, że są bez przyszłości, skoro każdego roku na tych kierunkach listy są zapełniane po brzegi.
 
Reply
#4
(05-03-2015, 21:34 )adam napisał(a): Ta uczelnia schodzi na psy oferując kolejny bezsensowny i bezwartościowy kierunek studiów produkujący tylko kolejne bezrobotne osoby. Tak samo jak: "Wzornictwo" czy "Grafika". Zamiast otworzyć jakiś techniczny kierunek studiów to otwierają ale humanistyczne po których w Tarnowie pracy nie znajdziesz, ani w innych miastach.
Wzornictwo bezsensownym kierunkiem? Mało wiesz o życiu skoro uważasz ze taki zawód jest bezsensowny bo wszystko czego na codzień używasz wyszło z pod ręki wzornika Uśmiech
 
Reply
#5
Ok, świetnie. Pokaż mi oferty pracy w Tarnowie dla osób po tym kierunku studiów Uśmiech
 
Reply
#6
Na pewno w PWSZ w Krośnie mają taki kierunek i co tego co wiem, stoi to na bardzo niskim poziomie. Jak ktoś nie wie zupełnie co ze sobą zrobić, to idzie na taki kierunek.
No nie oszukujmy się, że jest po tym praca..
 
Reply
#7
Nie mówimy tu o Tarnowie Uśmiech a skoro nie wiesz w jakiej branży szukać zatrudnienia to już tylko świadczy o tym, że nie masz zupełnego pojęcia czego się uczy na wzornictwie i gdzie można pracować. Pozostawiając cie w nieświadomości życzę miłego obcowania z rzeczami które wyszły z pod ręki wzornika
 
Reply
#8
Nigdzie nie napisałam a chodziło mi o pedagogikę, mój błąd, przepraszam.
 
Reply
#9
(05-03-2015, 22:23 )admin napisał(a): Gdyby uczelni nie opłacało się otwierać tego kierunku, to by nie otwierała. Do tej pory pedagogika była w Tarnowie jedynie na prywatnej MWSE, za co trzeba było płacić.

Skoro są chętni, aby studiować ten kierunek to uczelnia to oferuje. Nie ma tu znaczenia, że jest to kierunek mało przyszłościowy, po którym o pracę ciężko. Uczelnia funkcjonuje jak firma - jeżeli jest popyt na dany kierunek, to uczelnia go oferuje. Tak samo jest z Ekonomią czy Administracją - co z tego, że są bez przyszłości, skoro każdego roku na tych kierunkach listy są zapełniane po brzegi.

Śmieszne podejście do sprawy drogi adminie. Pedagogika to dno które nie ma końca Uśmiech. "Nie ma tu znaczenia, że jest to kierunek mało przyszłościowy" - czy ty człowieku słyszysz sam siebie? Takie bzdury pisać... Prawda jest jedna - każdy studiuje to co chce a nie myśli czy potem będzie praca czy nie dopóki nie zderzy się z rzeczywistością.
 
Reply
#10
Prawdziwe podejście, a nie śmieszne... Taka prawda, że na uczelni największe zainteresowanie mają kierunki, które produkują co roku tysiące bezrobotnych, a potem płacz, że dla ludzi z wyższym wykształceniem nie ma pracy.
Uczelnia to "firma". Firma musi zarabiać żeby się utrzymać. A żeby się utrzymać musi mieć studentów. Dlatego otwiera się kierunki, na które są chętni, a uczelnia nie musi im zapewnić pracy po skończonych studiach. I tak to się kręci. Dlatego na wszystkich uczelniach są ekonomie, administracje, filologie polskie i angielskie itp. Zawsze ktoś się znajdzie, kto przyjdzie na ten kierunek, a po skończonych studiach papa i martw się sam i płacz w radiu i telewizji, że studiowałeś(łaś) i nie ma dla Ciebie pracy.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy po 1 roku studiów magisterskich można się przenieść na zaoczne?
Mam pytanie, po 1 roku magisterki dziennie chciałabym sie przenieść na 2 (ostatni) rok zaocznie. Po 1 roku dziennych studiow są 3 miesiące praktyk, które obowiązują jedynie na dziennych, na zaocznych nie mają w ogóle praktykcz. Stąd pytanie czy musze je robić? czy skoro od 2 roku będę na zaocznych mnie nie będą obowiązywać już jak zaocznych?
aktep130 4 4,093 12-02-2017, 19:09
Ostatni post: poziomkaBrowsing: 1 gości