Witaj! Logowanie Rejestracja

Gdzie się pracuje po ekonomii?
#1
Gdzie można znaleźć pracę po studiach ekonomicznych? Gdzie można pracować po ekonomii? Jakie zakłady pracy, branże stoją dla nas otworem jako absolwentów ekonomii?
 
Reply
#2
Zależy jaka specjalność tej ekonomii. Wybór specjalności ukierunkuje Cię do danego obszaru pracy.
 
Reply
#3
Tak jak wyżej kolega napisał, w zależności od wybranej specjalności. Specjalność Rachunkowość i finanse

Cytat:Absolwent kierunku Ekonomia posiada wszechstronną wiedzę ekonomiczną oraz jest przygotowany do wykonywania zawodu ekonomisty - specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi i materialnymi. Jest on przygotowany do przeprowadzania analiz ekonomicznych i finansowych wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji osadzonych w teorii gospodarki rynkowej.
Absolwenci specjalności Rachunkowość i finanse posiadają wiedzę z zakresu rachunkowości i finansów przedsiębiorstw, instytucji publicznych i finansowych, organizacji pozarządowych, banków oraz są przygotowani do podjęcia w nich pracy na stanowiskach pomocniczych. Absolwent kierunku Ekonomia posiada również niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Umie poruszać się swobodnie w europejskiej przestrzeni społeczno-gospodarczej, zna język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.


Specjalność agroekonomia: Tak jak na specjalności "Rachunkowość i finanse" a ponadto:

Cytat:Dodatkowo osoby kończące specjalność Agroekonomia są przygotowane do pracy i zarządzania w przedsiębiorstwach sektora gospodarki żywnościowej oraz organizacjach i instytucjach (publicznych i pozarządowych) - głównie na stanowiskach wykonawczych - w kraju i za granicą.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#4
Jeżeli chodzi o ekonomię to również można pracować w sektorze publicznym, poza tym można również śmiało myśleć o pracy jako menadżer (po ekonomii menadżerskiej).
 
Reply
#5
Studia Ekonomiczne to podstawa i po nich nie będziesz się wyróżniać na rynku pracy, zawód zdobędziesz robiąc podyplomówkę wtedy będziesz miała twardy fach w dłoni. 
Reply
#6
Większość kończy niestety kończy w bankach jako sprzedawcy (wciskacze) produktów finansowych. Cieżka i ponoć stresująca praca.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Konto bankowe studenckie - gdzie co i za ile?
Które konto bankowe - mowa o kontach studenckich - polecilibyście do codziennego użytkowania? Pisząc codziennego mam tutaj na myśli: przelewy, wypłaty z bankomatów, korzystanie z karty płatniczej. Możecie polecić mi coś w tym zakresie? Z góry dzięki za wszelkie informacje, sugestie itd.
gimber 1 2,056 15-12-2017, 13:28
Ostatni post: janko22Browsing: 1 gości