Witaj! Logowanie Rejestracja

dotacje dla dużych przedsiębiorstw 2024|Praca za granicą? - pinterest.co.uk
Gdzie w CV wpisać dyspozycyjność?
#1
Moglibyście mnie pokierować, jak prawidłowo w CV wpisać dyspozycyjność? Czy wpisać to w umiejętnościach, czy może nie pisać o tym w CV a zaznaczyć swoją dyspozycyjność dopiero w liście motywacyjnym? Ktoś ma większe doświadczenie w przeglądaniu i czytaniu CV i mógłby napisać, jak to wygląda najlepiej? Dajcie znać. Pozdrawiam.
 
Reply
#2
A ze tak zapytam, po co pisać dyspozycyjność? Możesz to zapisać w sekcji inne, chociaż mi to nie pasuje.
Zresztą nigdzie mi to nie pasuje...
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#3
W ogłoszeniu firma tego wymaga, więc chyba warto to napisać? Uśmiech
 
Reply
#4
No to jak wymaga to napisz to w sekcji inne po prostu. Chociaż dalej mi to nie pasuje Oczko
 
Reply
#5
Słowo "dyspozycyjność" pojawia się w praktycznie większości ogłoszeń o pracę. Oczywiście trzeba najpierw się zastanowić, czym tak naprawdę jest dyspozycyjność i czego oczekuje od nas pracodawca, pisząc w ogłoszeniu, że wymaga naszej dyspozycyjności. Zatem zamiast pisać bezmyślnie w CV, że jest się osobą dyspozycyjną nie wiedząc, co to oznacza, dobrze poznać znaczenie tego słowa.

Zazwyczaj pracodawca pisząc o dyspozycyjności ma na myśli różny tryb pracy - czyli tryb zmianowy, tryb zadaniowy a może i nawet dyspozycyjność całą dobę 7 dni w tygodniu - administratorzy ważnych systemów informatycznych w swojej pracy muszą być dyspozycyjni praktycznie cały czas. Gdy dojdzie do awarii jednego z kluczowych systemów informatycznych muszą być cały czas pod telefonem i w takich przypadkach są wzywani do pracy (np. w nocy) aby ten system przywrócić do normalnego działania. Z tego też powodu dyspozycyjność jest jedną z bardziej pożądanych cech u pracowników. Czasami zdarza się, że pracodawcy poszukują osoby bezdzietne, zdolne do częstych podróży służbowych. Jak zatem widać, pod słowem dyspozycyjnym kryje się dużo różnych znaczeń i możliwości, ważne, aby na rozmowie kwalifikacyjnej przyszły pracodawca sprecyzował, co on rozumie pod tym słowem.

Wracając do tematu głównego wątku, jeżeli pracodawca wymaga samego CV (bez listu motywacyjnego), wtedy warto stworzyć sekcję Inne bądź Umiejętności osobiste w której to wpisujemy wszystkie swoje cechy charakteru, takie jak właśnie dyspozycyjność czy punktualność. W przypadku, gdy do CV dołączamy list motywacyjny, te cechy charakteru można napisać w liście motywacyjnym, aby nie powielać tych samych informacji, które są już umieszczone w CV.
 
Reply
#6
Twój post powinien zawierać tyle:
Cytat:wtedy warto stworzyć sekcję Inne bądź Umiejętności osobiste
Po co w takim wypadku cała ta litania na temat nie związany z pytaniem?
Aczkolwiek co to ma być? Jaką umiejętnością osobistą jest dyspozycyjność bądź punktualność?
 
Reply
#7
Nie uważam, że jest to litania. Jest to wstęp, który ma uświadomić potencjalnym osobom, które wpisują w CV bezmyślnie, że są osobami dyspozycyjnymi a tak naprawdę nie do końca wiedzą, co ten termin oznacza. Chodzi o to, aby się nie wkopali, gdy w przyszłej pracy będą musieli pracować w trybie zmianowym lub "na telefon". Jeśli oczywiście dodatkowo na rozmowie kwalifikacyjnej nie poruszą tej kwestii (zapisu o dyspozycyjności).
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Gdzie w CV wpisać maturę?
Czy i w jakim miejscu w CV najlepiej będzie wpisać maturę, jej wyniki a także ukończoną szkołę średnią? Czy w CV dobrze jest podawać wyniki matur, w szczególności jeżeli dobrze nam poszła? Wydaje mi się, że jeżeli ktoś dobrze napisał maturę rozszerzoną to chyba ma to istotne znaczenie dla pracodawcy? Za wszelkie uwagi i opinie z góry dziękuję.
upper 6 38,545 14-09-2016, 13:46
Ostatni post: emrien



Browsing: 1 gości