• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

isokonsultacje.pl|oferty pracy Strzyżów|www.kryptowaluty.club/bitcoin.html|kancelarie patentowe warszawa
Ile kosztuje wymiana dowodu osobistego?
#1
Wie ktoś z Was, ile kosztuje wymiana dowodu osobistego na nowy? W przyszłym roku kończy mi się ważność i trzeba będzie go wymienić. Ktoś wie jakiego rzędu są to koszty? Czy nowy dokument również będzie wydawany na 10 lat czy może już dożywotnio?
 
Reply
#2
Wymiana dowodu osobistego jest niezbędna co 10 lat, gdyż ludzie się zmieniają. Przy ponownym wyrabianiu dowodu osobistego nie trzeba już załączać aktu urodzenia jak to miało miejsce przy wyrabianiu go po raz pierwszy.

Nowe dowody osobiste są wydawane za darmo, czyli nie trzeba za nie płacić. Oczywiście ponosimy jedynie koszt zrobienia nowego zdjęcia.
 
Reply
#3
Czyli w sumie faktycznie jest sens tej wymiany dowodu osobistego co 10 lat Uśmiech Dzięki za informację.
 
Reply
#4
Ale to dziwne. Prawa jazdy teraz są wydawane na okres chyba 10 lat i po tym czasie trzeba będzie je znowu wymienić na nowe. A to już są koszty i tym samym kolejne pieniądze dla Państwa. Dziwne, że aż wymiana dowodów osobistych jest totalnie za darmo. Ale co jak co, mi się takie rozwiązanie podoba.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#5
Czy wiadomo już, czy w 2016 roku wymiana dowodów osobistych nadal będzie za darmo? Mam takie pytanie z życia, praktyczne. Jeżeli upływa nam termin ważności dowodu osobistego, to jest on wymieniany za darmo. Ale co w przypadku, gdy wymieniamy dowód osobisty z powodu zmiany nazwiska np. po ślubie. Czy wtedy również dowód osobisty jest nam wymieniany za darmo, czy już musimy za taką wymianę zapłacić? Jeśli tak to jakiego rzędu jest to kwota?

Tak samo co w przypadku, gdy zmienił nam się adres zameldowania - wtedy również musimy wymienić dowód osobisty, ale czy również ponosimy jakiekolwiek koszty z tym związane? Jeśli tak to znowu: jakie są to koszty?
 
Reply
#6
Wymiana dowodu osobistego po zmianie nazwiska lub adresu zameldowania (np. po ślubie) jest bezpłatna. Zresztą nowe dowody osobiste (wydawane od 2015 roku) nie zawierają informacji o naszym aktualnym adresie zameldowania, zatem kwestia zmiany miejsca zameldowania nie musi być już powodem zmiany dowodu osobistego. Poza tym od 1 stycznia 2016 roku znika obowiązek meldunkowy.
 
Reply
#7
Mnie wymiana czeka w przyszłym roku. Wie ktoś może czy rzeczywiście nie ma już obowiązku meldunkowego?
 
Reply
#8
Nie ma. Na dowodzie nie ma już informacji o tym gdzie jesteś zameldowany. Z jednej strony spoko, z drugiej wiele instytucji wymaga adresu zameldowania i na słowo nie uwierzą.
 
Reply
#9
Nic nie kosztuje. Wymieniałem ostatnio - wszystko za free. Jedyny koszt to zdjęcia do dowodu. Jakieś 20 zł.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skup europalet - ile płacą?
Czy ktoś z Was oddawał europalety do skupu? Ile można zarobić na skupie Europalet? Ile kosztuje jedna z takich palet? Jak jest to rozliczane w skupie, czy od jednej sztuki, czy może od kilogramów? Jeśli ktoś dysponuje jakimś aktualnym cennikiem w skupach, chętnie go zobaczę.
spamer24 8 41,409 17-08-2015, 12:16
Ostatni post: MariuszTBrowsing: 1 gości