• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie?
#1
Mojemu bratu pękła matryca w laptopie podczas podróży, bo spakował laptopa do torby a jak wiadomo w autobusach wszystkie torby są upychane jedna na drugą. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie. Nie wiem czy koszt takiej usługi jest zależny od modelu laptopa czy mniej więcej w serwisach ceny są zbliżone. Matryca jest 15,6 calowa. Może ktoś kiedyś wymieniał właśnie matrycę i byłby zorientowany, jaki to jest koszt?
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna schody drewniane na zamówienie pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#2
Matrycę możesz wymienić samodzielnie, jeśli tylko potrafisz w miarę posługiwać się narzędziami. W sieci jest mnóstwo filmów prezentujących wymianę matrycy. Wyjdzie o wiele taniej, niż gdybyś miał taką usługę zlecać w serwisie. Z reguł serwisy laptopów za wymianę matrycy zażyczą sobie troszkę pieniędzy. Zazwyczaj wymiana matrycy w laptopie kosztuje w granicach 200-400 złotych. W tej cenie jest już zazwyczaj matryca, dlatego nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.

Jednakże tak naprawdę koszt jej wymiany zależy od modelu konkretnego laptopa, gdyż nowe matryce można kupić już od 150 złotych ale są także i matryce za 400 złotych. Jak zatem widzisz ciężko jednocześnie powiedzieć, jaki to mógłby być koszt.
 
Reply
#3
Wielokrotnie koszt wymiany matrycy w laptopie wynosi często połowę wartości laptopa, szczególnie w przypadku starego modelu. W takim przypadku czasami warto dołożyć i kupić nowego laptopa, których ceny często zaczynają się już od 1000 zł.

Dodam, że jeśli już zdecydujemy się na wymianę matrycy w laptopie, nie róbmy tego w autoryzowanych serwisach (chyba, że posiadamy na niego jeszcze gwarancję, wtedy musimy niestety - aby jej nie stracić, naprawiać w autoryzowanych serwisach danego producenta laptopa). Ceny takich wymian w autoryzowanych serwisach np. Lenovo, ASUS-a czy DELL-a są bardzo wysokie i często wielokrotnie podwyższane właśnie z racji tego, że jest to serwis "autoryzowany". Spotkałem się już z tym, że w takich właśnie serwisach koszty wymiany matrycy wynosił 600-900 zł. Do tego wystarczy dołożyć drugie tyle i mamy nowy, lepszy i wydajniejszy laptop.
 
Reply
#4
W serwisie komputerowym za wymianę matrycy zapłaciłem 30 zł plus dodatkowo koszt samej matrycy, a raz przyniosłem swoją matrycę zakupiona na allegro i za robotę też zapłaciłem 30 zł.
 
Reply
#5
(14-02-2015, 14:25 )rico napisał(a): W serwisie komputerowym za wymianę matrycy zapłaciłem 30 zł plus dodatkowo koszt samej matrycy, a raz przyniosłem swoją matrycę zakupiona na allegro i za robotę też zapłaciłem 30 zł.

Ciekawi mnie tylko, co to był za serwis i ile dawał gwarancji na swoją usługę. Bo co z tego, że wymienią tanio matrycę, skoro mogą zrobić to źle i za jakiś czas znowu będzie konieczna wymiana matrycy i to będą kolejne koszty.

Jeżeli jakiś fachowiec jest pewny swojej pracy, to daje na nią długą gwarancję. Tak samo na części, które montuje wymieniając poszczególne podzespoły.
 
Reply
#6
Wymiana matrycy w laptopie HP kosztuje 350 złotych. Tyle zapłaciłem, gdy miałem laptopa w walizce i pękła mi matryca przygnieciona jakimś słoikiem. W tą cenę wliczona była już robocizna oraz koszt samej matrycy. Dodam, że była/jest to matryca błyszcząca.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki jest koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie?
Ktoś orientuje się w cenach usług serwisowych? Muszę wymienić gniazdo zasilania w laptopie Samsunga, gdyż raz się ładuje laptop a raz nie. Ktoś z Was mógłby podać mi orientacyjne koszty tej usługi abym mógł się nastawić na pewne koszty. Samemu tego na pewno się nie podejmę, więc w grę wchodzi jedynie usługa serwisu. No i zależy mi też na gwarancji na to gniazdo a jak zrobię to samemu to takowej nie będzie i w dodatku mogę coś jeszcze spartolić.
marcin.piwek 6 85,376 18-05-2016, 2:31
Ostatni post: miniek15mBrowsing: 1 gości