• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja

fasady aluminiowe|zatrudnienie ukraińca
Ile kosztuje zerwanie umowy z T-Mobile?
#1
Po tym, jak ostatnio T-Mobile podniósł wszystkim opłaty za abonament, chciałbym zerwać umowę z T-Mobile. Wiem, że zostało mi jeszcze 14 miesięcy trwania umowy więc zapewne będę musiał liczyć się z kosztem zerwania takiej umowy. Może ktoś z Was wie dokładniej, jak obliczyć ile kosztuje zerwanie umowy w przypadku 14 miesięcy jej trwania w T-Mobile?
 
Reply
#2
Wysokością kary za zerwanie umowy jest wysokość przyznanej Ci ulgi (co jest zaznaczone w umowie) bądź jest napisane wprost, ile wynosi kara za zerwanie umowy, pomniejszona o okres, który pozostał do zakończenia umowy.

Przeczytaj umowę, tam powinieneś się wszystkiego dowiedzieć.
 
Reply
#3
Tylko problemem jest to, że nie mam umowy, bo przedłużałem przez telefon... Zatem jak sprawdzić wysokość kary do zapłacenia w czasie zerwania umowy?
 
Reply
#4
Zatem zadzwoń na infolinię i tam powinni udzielić Ci informacji.
 
Reply
#5
Okej, popytam. A czy można zerwać umowę przez Internet albo telefon czy trzeba osobiście udać się do salonu T-Mobile i dopiero tam im wypowiedzieć umowę?
 
Reply
#6
Nie wiem czy wiecie o tym, ale operator nie ma prawa naliczać dodatkowych kosztów związanych z zerwaniem umowy przed czasem. Może jedynie naliczyć stratę, którą poniesie w związku z wcześniejszym zerwaniem umowy, czyli w takim przypadku gdy shavi pisze, że do końca umowy zostało mu 14 miesięcy, wtedy T-Mobile może i powinien naliczyć karę w wysokości maksymalnie 14 - krotnego abonamentu.
 
Reply
#7
Jeżeli była to umowa na jakąś promocyjną ofertę, cenę telefonu to operator ma prawo naliczyć dodatkowe opłaty. Zazwyczaj jednak większość ofert jest promocyjnych, stąd operatorzy naliczają sobie dodatkowe koszty związane z zerwaniem umowy. Podstawa naliczania takiej kary umownej zawsze musi być gdzieś wyszczególniona w umowie, dlatego pisałem, aby tam jej szukać.

Jeżeli tak jak w przypadku autora - nie ma umowy, należy zadzwonić na infolinię i tam na pewno zostanie nam przedstawiona kwota, którą będziemy musieli zapłacić w przypadku wcześniejszego zerwania umowy.
 
Reply
#8
A nawet, jeżeli to co mam w rzeczywistości (tzn. chodzi o kwestie związane z minutami) jest niezgodne z tym, co podpisywałem (a właściwie zamawiałem) to również będę musiał płacić karę za zerwanie umowy? Chodzi mi tutaj o niezgodność warunków rzeczywistych z umową (nie na to się godziłem, gdy przez telefon do mnie dzwoniono z propozycją przedłużenia umowy).
 
Reply
#9
"Dzięki przepisom prawa telekomunikacyjnego - jeśli operator zmienia warunki umowy w trakcie jej trwania, prawo pozwala na zerwanie umowy bez konsekwencji. Zwykle klienci mają na to 30 dni od daty otrzymania informacji o zmianach."

O ile się nie mylę, w T-Mobile wygląda to obecnie tak, że jeżeli miałeś umowę terminową bez telefonu lub umowę na czas nieokreślony to możesz ją teraz rozwiązać bez konsekwencji.
 
Reply
#10
Faktycznie, dyskutujemy tutaj o słynnym przypadku, gdzie T-Mobile podniosło opłaty za taryfę. Wprawdzie to tylko 5 złotych, jednak faktycznie niektóre osoby mogą czuć się zirytowane. W tym przypadku jest tak jak pisze Pattttti i zerwanie umowy (np. przeniesienie numeru do innej sieci komórkowej) nic nas nie kosztuje. Poniżej znajduje się cytat z listu rozsyłanego do klientów T-Mobile:
Cytat:"W przypadku braku akceptacji zmian Umowy, przysługuje Państwu prawo do jej rozwiązania w trybie i na warunkach w niej określonych. Wypowiedzenia umowy można dokonać do dnia wejścia wskazanych zmian w życie (tj. 1 września 2014 r.). W przypadku wypowiedzenia umowy z powodu braku akceptacji zmian Operatorowi nie przysługuje roszczenie o zapłatę kary umownej."
 
Reply
#11
Ciekawi mnie tylko, ile T-Mobile stracił klientów poprzez tą naglą podwyżkę opłat abonamentowych a ile osób się zgodziło i czy faktycznie tak bardzo ta zmiana mu się opłaciła. Ale co się dziwić, musiał podnieść opłaty, żeby więcej zarabiać bo Lewandowski trochę kosztuje. Dodatkowo T-Mobile pewnie się nieźle wykosztował kupując bank Alior Sync. Taka podwyżka to zatem była tylko kwestią czasu Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie?
Mojemu bratu pękła matryca w laptopie podczas podróży, bo spakował laptopa do torby a jak wiadomo w autobusach wszystkie torby są upychane jedna na drugą. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, ile kosztuje wymiana matrycy w laptopie. Nie wiem czy koszt takiej usługi jest zależny od modelu laptopa czy mniej więcej w serwisach ceny są zbliżone. Matryca jest 15,6 calowa. Może ktoś kiedyś wymieniał właśnie matrycę i byłby zorientowany, jaki to jest koszt?
spamer24 5 175,472 06-01-2016, 11:30
Ostatni post: rybkazg2Browsing: 1 gości