Odpowiedz 

Ile lat trzeba się uczyć w seminarium na księdza?

01-08-2013, 14:50
Post: #1
Ile lat trzeba się uczyć w seminarium na księdza?
Witam

Ile dokładniej lat trzeba się uczyć w seminarium żeby zostać księdzem? Jedni piszą że 4 lata a drudzy z kolei że 6 lat, no to może 5 lat?
Co się robi przez te kilka lat?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-08-2013, 23:22
Post: #2
Ile lat trzeba się uczyć w seminarium na księdza?
W WSD w Tarnowie nauka na księdza trwa 6 lat. Zapewne w innych Wyższych Seminariach Duchownych w Polsce na księdza trzeba się uczyć również 6 lat, gdyż jest to okres ustalony przez prawo kościelne (czy coś podobnego).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-09-2014, 9:14
Post: #3
Ile lat trzeba się uczyć w seminarium na księdza?
Tak, mój brat jest właśnie w seminarium duchownym, uczy się na księdza. Nauka w seminarium trwa sześć lat, z czego przez pierwsze 2 lata przyszły ksiądz uczy się przedmiotów bardziej filozoficznych a w czasie kolejnych, pozostałych czterech lat nauczane są przedmioty typowo teologiczne. Na 5 roku studiów w seminarium przyszli księża (alumni) przyjmują już pierwsze święcenia, tzw. diakonatu a na 6 roku są to już najważniejsze święcenia - kapłańskie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w seminarium można mieć komputer?
Wszystko zależy generalnie od konkretnego seminarium. Są seminaria, w których od pierwszego roku wolno mieć zarówno komputer z dostępem do internetu jak i telefon komórkowy (np. opolskie), a są seminaria, gdzie jest to zabronione całkowicie (np. krakowskie).
szymonix 11 5,525 24-12-2015 22:26
Ostatni post: mamaitata
  Co wolno a czego nie wolno w seminarium?
Nie wolno pić alkoholu, szerzyć nieprawdy, [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-w-seminarium-mo%C5%BCna-mie%C4%87-komputer-t]mieć komputera[/url], głosić jakiś zabobonów i innych sprzecznych z nauką kościoła dogmatów. Trzeba być posłusznym innym, wyższym rangą osobom. Generalnie pobyt w seminarium jest czymś jak zakon, zamknięcie się i konieczność podporządkowania się innym regułom.
kaznodzieja 1 1,708 24-12-2015 22:23
Ostatni post: mamaitata
  Ile kosztuje nauka w seminarium?
Witam Czy idąc do seminarium duchownego muszę coś płacić za naukę? Ile to kosztuje w przypadku seminarium w Tarnowie? Jeśli już to za co konkretnie się płaci? Pozdrawiam
kaznodzieja 1 4,080 28-03-2014 13:56
Ostatni post: spamer24
  Czego uczą się księża w seminarium?
Cóż, przedmiotów w seminarium jest sporo. Księża w seminarium uczą się głównie przedmiotów humanistycznych, uczą się myślenia, historii kościoła, głównie teologii oraz języków obcych - greckiego oraz łaciny. Nauczana jest też etyka, prawo kanoniczne, pedagogika. Ogólnie nauczane są przedmioty typowo humanistyczne i religijne oraz "myślące", filozoficzne.
kaznodzieja 1 2,790 06-08-2013 23:03
Ostatni post: admin
  Jak wyglądają studia w seminarium duchownym?
Myślę, że Tobie jak i wielu innym osobom które zastanawiają się jak studia w seminarium duchownym wyglądają pomoże [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Studia-w-Wy%C5%BCszym-Seminarium-Duchownym-w-Tarnowie-t][b]ten[/b][/url] wątek na naszym forum.
szymonix 1 3,557 01-08-2013 14:43
Ostatni post: adminUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów