06-10-2013, 12:43
Ile rozdziałów powinna mieć praca licencjacka?
Wie ktoś i orientuje się na przykładzie np. z lat poprzednich (a może i na podstawie własnego doświadczeniu przy pisaniu pracy licencjackiej) ile rozdziałów powinna ona zawierać? Ma to jakieś znaczenie czy nie ma i chodzi tylko o to aby zrealizować temat?
10-02-2015, 15:35
Ile rozdziałów powinna mieć praca licencjacka?
Zazwyczaj nie ma z góry określonej minimalnej oraz maksymalnej liczby rozdziałów, które powinna zawierać praca licencjacka. Jeżeli ogólnie panuje przekonanie, że praca licencjacka powinna mieć około 30-70 stron, to liczba głównych rozdziałów powinna oscylować w granicy 4-8. Oczywiście liczba podrozdziałów zależy już od tematyki Twojej pracy i jej charakteru, ale przynajmniej 3-4 podrozdziały na każdy duży rozdział to podstawa i tzw. granica przyzwoitości.

Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 15,348 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 4,880 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
masa992 4 40,820 03-12-2015 13:27
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 71,409 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,399 25-08-2015 19:43
Ostatni post: admin