praca licencjacka

06-10-2013, 12:36
Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Jestem na etapie pisania pracy licencjackiej z matematyki i w związku z tym mam pytanie: ile stron powinna mieć praca licencjacka? Czy jest jakoś unormowane ile stron minimum i maksimum powinna zawierać wspomniana już praca licencjacka? Czy każdy instytut i uczelnia ustalają własne rozmiary, czy odgórnie ministerstwo to ustala i każda uczelnia musi się do tego dostosować?
06-10-2013, 13:21
Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.
04-06-2014, 17:54
Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
U nas najczęściej praca licencjacka miała około 50 stron A4.
05-10-2014, 9:04
Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
To wszystko też zależy od wszystkich innych źródeł. Ważne, aby np. praca licencjacka nie była przesycona samymi obrazkami czy cytatami dlatego też powinno być przynajmniej 30 stron A4 samego, suchego tekstu. Do tego dodatkowo warto też umieszczać obrazki, cytaty bądź inne elementy które trochę urozmaicą naszą pracę licencjacką. Naprawdę, uwierz mi, nie jest tak trudno napisać te 30 stron, jeżeli masz dobrą literaturę na podstawie której się pisze pracę.
03-12-2015, 13:27
Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Moim zdaniem nie ma tutaj żadnej reguły. Praca licencjacka nie powinna być zbyt długa, powinna być skupiona wokół jednego zagadnienia, ale z drugiej strony nie powinna być mniejsza objętościowo niż 20 stron A4. Czasami niektóre uczelnie i wydziały (instytuty) mają swoje wewnętrzne wymagania co do objętości prac licencjackich, że np. powinna mieć np. 30-60 stron A4.

Jednak moim zdaniem nie ma sensu pisać pracy licencjackiej większej niż 60 stron, bo nikomu nie będzie chciało się tego czytać.

Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
[quote="raffy"]Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?[/quote] Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki. Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.
raffy 6 15,238 05-12-2015 12:10
Ostatni post: miak75
  Jaki prezent z okazji obrony pracy magisterskiej?
Kwiaty to podstawa moim zdaniem dla kobiety :)
mc_dziacek 11 4,865 05-12-2015 12:03
Ostatni post: miak75
  Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?
Możesz kupić tylko promotorowi jako zwykły podarunek i dać po obronie. Nie musisz kupować wszystkim kiedy jesteś sam. Podarunki dla komisji to jest dobry pomysł jak jest was więcej.
Szyszka 6 71,202 03-12-2015 13:17
Ostatni post: krsmoh
  Jak wygląda prezentacja swojej pracy na obronie?
Nie, podczas prezentacji pracy dyplomowej omawiasz tylko najistotniejsze jej aspekty, a dokładniej założenia (cele pracy) oraz wnioski, które nasunęły Ci się podczas jej pisania, potwierdzenie (bądź zaprzeczenie) tezy stawianej na początku podczas pisania tejże pracy. Mniej więcej coś takiego. Poza tym tego typu informacji powinien udzielić Ci promotor.
aktep130 3 1,390 25-08-2015 19:43
Ostatni post: admin
  Najczęściej zadawane pytania na obronie pracy dyplomowej
Jak miałeś temat jeśli można zapytać? Bo zaciekawiło mnie to o frameworku ;-)