wino porto tawny cena
Ile stron powinna mieć praca licencjacka?
Jestem na etapie pisania pracy licencjackiej z matematyki i w związku z tym mam pytanie: ile stron powinna mieć praca licencjacka? Czy jest jakoś unormowane ile stron minimum i maksimum powinna zawierać wspomniana już praca licencjacka? Czy każdy instytut i uczelnia ustalają własne rozmiary, czy odgórnie ministerstwo to ustala i każda uczelnia musi się do tego dostosować?

Ogólnie przyjmuje się, że praca licencjacka powinna mieć liczbę stron w przedziale od minimum 30 do maksimum 70 stron. Nie wiem jak jest to w instytucie Matematyczno-Przyrodniczym, jednak każda uczelnia/wydział/instytut ustala sobie indywidualnie ile prace dyplomowe powinny liczyć stron. Dla np. kierunku "filologia angielska" praca licencjacka powinna zawierać 35-40 stron pisanej czcionką Times New Roman o rozmiarze 12.

U nas najczęściej praca licencjacka miała około 50 stron A4.

To wszystko też zależy od wszystkich innych źródeł. Ważne, aby np. praca licencjacka nie była przesycona samymi obrazkami czy cytatami dlatego też powinno być przynajmniej 30 stron A4 samego, suchego tekstu. Do tego dodatkowo warto też umieszczać obrazki, cytaty bądź inne elementy które trochę urozmaicą naszą pracę licencjacką. Naprawdę, uwierz mi, nie jest tak trudno napisać te 30 stron, jeżeli masz dobrą literaturę na podstawie której się pisze pracę.

Moim zdaniem nie ma tutaj żadnej reguły. Praca licencjacka nie powinna być zbyt długa, powinna być skupiona wokół jednego zagadnienia, ale z drugiej strony nie powinna być mniejsza objętościowo niż 20 stron A4. Czasami niektóre uczelnie i wydziały (instytuty) mają swoje wewnętrzne wymagania co do objętości prac licencjackich, że np. powinna mieć np. 30-60 stron A4.

Jednak moim zdaniem nie ma sensu pisać pracy licencjackiej większej niż 60 stron, bo nikomu nie będzie chciało się tego czytać.

Ile stron powinna mieć praca inżynierska?
Witam Ile stron powinna mieć praca inżynierska? Ile stron może mieć najmniej? Jest to jakoś określone w wymaganiach odgórnie czy każda uczelnia to ustala na podstawie własnego regulaminu?
twele 9 79,767 03-04-2015, 12:38
Ostatni post: Dobromir